Жижовић славио против доскорашњих ученика

Душан Репија

МОСТАР - Фудбалери Зрињског савладали су Радник са 1:0 у 19. колу Премијер лиге, док је посљедње пласирана Звијезда 09 откинула два бода лидеру Сарајеву (1:1).

У дуелу против доскорашњих ученика побједу Младену Жижовићу донио је Дамир Шовшић сјајним голом у 61. минуту.

Мостарци су имали још неколико прилика али се резултат до краја утакмице није мијењао.

Велико изненађење направила је помало и отписана Звијезда која је у Угљевику могла чак и да слави против Сарајева.

Гол за 1:0 постигао је Огњен Ђелмић, али је у 77. минуту из пенала изједначио Мерсудин Ахметовић.

Тузла сити је савладала Широки Бријег са 1:0, док је Младост послије преокрета савладала Челик (4:2). Од 16 часова играју Жељезничар - Вележ, а завјесу на први дио првенства сутра спуштају Борац и Слобода (15 часова).

Пласман: Сарајево 36, Жељезничар (-1) 35, Тузла сити 34, Борац (-1) 32, Зрињски 31, Радник 29, Широки 27, Вележ (-1) 22, Младост 17, Слобода (-1) 17, Челик 16, Звијезда 09 8