Убједљива побједа Звезде над Јавором

Срна

БИЈЕЉИНА - Црвена звезда убједљиво је побиједила екипу Јавора у Ивањици резултатом 5:1 и тако наставила сјајан низ без пораза у првенству Србије.

Била је ово апсолутно заслужена побједа црвено-бијелих, можда и убједљивија него што је Јавор заслужио, али су једноставно играчи српског шампиона користили своје шансе, па је резултат на крају и био такав.

Изненадио је Јавор госте, пошто је повео већ у 4. минуту голом Луке Луковића.

Међутим, само четири минута касније, Александар Катаи поравнава на 1:1, да би у 31. минуту у потпуности окренуо резултат на страну Црвене звезде.

У другом дијелу утакмице, гости постижу још три гола за више него убједљив тријумф и први пут да је Јавор ове сезоне примио пет голова на једној утакмици.

Поготке су постизали Немања Милуновић у 65. минуту, потом Ел Фарду Бен седам минута касније и коначно Федерико Фалко у 85. минуту.

Београђани су већ обезбиједили нову титулу, док ће да стрепи до краја, јер је само четири бода од тимова који се налазе у зони испадања.

Црвена звезда и даље остаје на једном поразу ове сезоне, јер је само Хофенхајм на старту Лиге Европе успио да побиједи, док у шампионату Србије не зна за пораз од 14. јуна прошле године, када их је савладао ТСЦ са 2:1 у прошлој сезони.

Данас ће у Суперлиги Србије бити одигран још један меч и то од 19.00 часова, када ће Партизан угостити нишки Раднички.