Твенте савладао Чукарички са 3:1 у Хумској

Танјуг

БЕОГРАД- Фудбалери Чукаричког поражени су вечерас од холандског Твентеа са 3:1 (3:0) у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу конференција, који је одигран на стадиону Партизана у Хумској.

Поготке за тим из Енсхедеа постигли су Дан Ротс у 8. минуту, Мишел Флап у 31. минуту и Џошуа Бренет у 41. минуту, док је једини гол за тим са Бановог брда постигао Стефан Ковач у 59. минуту.

Да ће Холанђани доћи до тријумфа било је наговијештено већ послије тридесетак секунди меча када је голман Чукаричког Новак Мићовић одбранио зицер нападачу гостију Рикују ван Волфсвинкелу.

Након тога шансе пред голом "брђана" у првих 45 минута ређале су се као на траци, а фудбалери Твентеа обезбиједили су велику предност пред реванш на свом стадиону Де Гролсх весте у Енсхедеу 11. августа (19.00).

Гости су у наставку утакмице препустили конце игре Чукаричком што је српски представник искористио и смањио предност ривала на 3:1.