Србија славила у Луксембургу

Фудбалери Србије побједили су Луксембург са 3:1, у шестом колу квалификација за ЕУРО 2020.

Селектор наше репрезентације Љубиша Тумбаковић уписао је прву побједу на клупи Србије, а ово је био укупно други тријумф “орлова” у квалификацијама.

Упркос добром резултату у Луксембургу, шансе да се пласирамо овим путем на Европско првенство и даље су мале, пошто Украјина има шест бодова више.

Голове за Србију постизали су Александар Митровић у 36. и 54. минуту, и Немања Радоњић у 54, док је једини стријелац за домаћи састав био Турпел (66).

Врхунску утакмицу одиграо је и Сергеј Милинковић-Савић који је сјајно дјелио лопту, а директно је био заслужан за други и трећи гол, када је асистирао Радоњићу, односно Митровићу.

Србија у наредном колу гостује Литванији (14.10), док Луксембург иде на ноге Португалу (11.10).

У првом полувремену нисмо видјели много фудбала. “Орлови” су, до 36. минута, имали полушансе, баш као и Луксембург. Ипак, девет минута прије краја првог периода игре наши играчи постигли су гол.

Александар Коларов послао је одличну лопту у казнени простор, у којем се Митровић сјајно снашао и главом савладао Мориса. Са минималном предношћу Србије отишло се на паузу.