Пирова побједа Зрињског

nezavisne.com

​Фудбалери Зрињског побиједили су вечерас на стадиону „Пецара” у Широком Бријегу екипу Малмеа резултатом 1:0 у реванш утакмици трећег кола квалификација за Лигу Европе.

У изврсној атмосфери ношени подршком великог броја својих навијача Мостарци су славили голом Дамира Шовшића, али им то није било довољно да надокнаде велики заостатак из првог меча играног седам дана раније када су у Шведској поражени резултатом 0:3.

Пулени тренера Харија Вукаса имали су теренску иницијативу у првом полувремену и посјед лопте на својој страни, али не и пуно правих прилика.

Може се издвојити тек она када на шут Миљана Говедарице није успио стићи натрчати Иван Лендрић и скренути лопту у мрежу Малмеа.

Зрињски је био доминатнији тим на терену и у нставку, а награда им је стигла у самој завршници меча када је из јмеданаестарца за коначних 1:0 сигуран био Дамир Шовшић.

Швеђани су у 90 минута утакмице упутили смао један шут у оквир гола преко Андреаса Кристјансена у првом полувремену.