Партизан убједљиво славио послије паузе

Г.С.

Фудбалери Партизана убједљиво су савладали екипу Младости са 4:1 (2:1) у мечу 27. кола Линглонг Суперлиге Србије.

Црно-бијели су се овим тријумфом додатно учврстили на другој позицији, док су гости из Лучана остали на средини табеле.

Много важније утакмице имаће током слиједеће недјеље, када их очекују обавезе у четвртфиналу Купа.

Прво полувријеме, чији је почетак каснио све док се спорни транспарент није уклонио са јужне трибине, било је заиста квалитетно.

Играло се отворено, а права голеада је виђена већ на старту меча.

Лазар Марковић је након два промашаја, нишанске справе намјестио у 12. минуту, након додавања Асана.

Јапанац се сјајно убацио у празан простор, а затим петом прослиједио лопту на другу стативу.

До лопте је за дијелић секунде закаснио Умар Садик, али не и Марковић, коме није било тешко да донесе предност својој екипи.

Само седам минута касније, на семафору је писало 2:0. Бушну одбрану гостију пробио је Бибрас Натхо, да би затим Такума Асано рутински предриблао голмана Кнежевића и постигао погодак.

Узбуђењима у првом дијелу меча није било краја, пошто је у 23. минуту Одита смањио вођство домаћих.

Овај ветеран је искористио непажњу Павловића и Урошевића и главом затресао мрежу Стојковића.

Младост је до паузе могла до бар још једног гола, али је ударце Перовића и Радовића зауставио капитен црно-белих.

За разлику од првог, друго полувријеме је почело у много слабијем ритму.

Прво узбуђење у наставку био је пенал за домаће, који је скривио Милошевић над Садиком.

Управо је нападач црно-бијелих преузео одговорност и рутински затресао мрежу са бијеле тачке.

У међувремену, на терен су ушли Филип Стевановић и Бојан Матић и управо је талентовани офанзивни везиста постигао погодак у 70. минуту.

Он је лијепо преварио дефанзивце гостију и одмереним ударцем са ивице казненог простора погодио доњи лијеви угао гола који чува Дамјан Кнежевић.

До краја сусрета црно-бијели су могли до још понеког поготка, али Бојан Матић и Лазар Павловић нису били довољно прецизни.

У наредном колу Партизан гостује Спартаку, док Младост дочекује Мачву. (Б92)