Партизан смањио заостатак, Дијабате "пробио лед"

Дарко Драгичевић

КРУШЕВАЦ - Партизан је побједом у Крушевцу 1:0 смањио заостатак за лидером Црвеном звездом на осам бодова. Прво полувријеме у потпуности је припало Напретку. Домаћи тим је први могао до гола.

У седмој минути је запријетио Марко Шарић чији ударац је изблокирао Светозар Марковић.

Затим је на другој страни добру прилику пропустио Јовић. Напредак је још једном могао до гола када је Урош Љубомирац шутирао из волеја али је на мјесту био фолман Партизана Александар Поповић.

У првом дијелу домаћи тим је извео девет корнера али им то није помогло да дођу у вођство. На старту другог дијела Напредак је имао сјајну шансу. Игор Вујачић се оклизнуо, Шарић је сам кренуо ка голу и у посљедњи моменат је интервенисао Филиповић. Затим је добру прилику пропустио опет Љубомирац послао лопту преко гола.

Партизан је успио затим да се ослоби притиска.

Прво је шутирао Андраде а затим је Фусени Дијабате у 62. минути погодио за вођство. Намјестио се крилни играч а лопта је на путу ка голу закачила Керкеза и преварила голмана домаћег тима. Играч се испкупио у 87.минути када је спријечио да Партизан повећа предност након покушаја Натха.