Партизан послије преокрета славио у дербију кола

Фудбалери Партизана славили су на гостовању код ТСЦ-а резултатом 3:1 -а, пошто је Партизан у наредних петнаестак минута стигао до преокрета

Прво је у 12. минуту Рикардо Гомеш, својим 15. голом у сезони, поравнао резултат. Он је искористио кикс двојице играча домаћих, избјегао офсајд замку и матирао Филиповића.

Црно-бијели су добили вјетар у леђа након изједначујућег гола, а онда је на сцену ступио млади Никола Терзић.

Била је то лијепа акција гостију, Терзић се одлично убацио, а лопта је послије његово шута “лизнула” стативу и завршила у мрежи Филиповића.

Исти играч је и у 36. минуту погодио мрежу ривала, овога пута након одбијене лопте послије шута Натха.

ТСЦ је до паузе био близу да смањи резултат, али је Михајло Бањац након доброг дриблинга погодио само стативу.

Почетак другог полувремена припао је домаћима, међутим, они нису успјели да искористе своје шансе.

У 55. минуту након кикса Милетића, довољно добар није био шут Станојловића, да би седам минута касније Стевановић спријечио вјероватно и најљепши гол од почетка сезоне. Зауставио је волеј Аранђела Стојковића са 20 метара, преноси Б92.

Ритам је у завршници меча опао, једине шансе имали су још само резервисти Мениг и Шћекић, те је Партизан тако остварио побједу у овом дербију кола.