Партизан изгубио од Турк Телекома

Срна

АНКАРА - Кошаркаши Партизана поражени су вечерас у Анкари од Турк Телекома резултатом 85:71 у 11. колу Еврокупа.

Изабраници Жељка Обрадовића сада имају скор од осам побједа и три пораза, док је Турк Телеком уписао шести тријумф.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Ентони Клемонс са 20 поена и осам асистенција, док се у београдској екипи истакао Далас Мур са 15 кошева.

Партизанов Кевин Пантер дао је 14 поена, као и Матијас Лесор из турског тима, док су по 10 поена убацили играчи београдског тима Зек Ледеј и Алекса Аврамовић.

Турски тим је боље отворио меч, водио је са највише 13 поена у првом дијелу, да би у друго полувријеме ушао са плус 11 /43:32/.

У наставку је “црно-бијели” никако нису успјели да пронађу ритам, иако су на старту треће четвртине успјели су да смање заостатак на девет поена.

Турк Телеком је брзо вратио двоцифрену предност, да би у одлучујућих 10 минута ушли са вишком од 14 поена /60:46/.

Шут са дистанце служио је домаћина и на старту посљедње четвртине било је чак 19 поена разлике.

До краја меча Турк Телеком је успио да сачува предност и упише шести тријумф.