Ништа од изненађењa у Прагу

Милан Зубовић

ПРАГ - Кошракаши Игокее имали ду одличну прилику да остваре другу побједу у Лиги шампиона ове сезоне, али су попустили на крају па је Нимбурк славио на свом терену резултатом 86:82.

Тако су Чеси стигли до друге побједе, а Игокеа је остала на само једном и то из првог кола. Послије тешког пута до Прага, Игокеа је солидно започела меч, али је другу четвртину лоше одиграла у одбрани јер је примила чак 30 поена. Велики повратак десио се у трећем периоду када су Александровчани стигли до вођства и пред посљедњих десет минута водили са два поена разлике.

Ипак, домаћи су били бољи у резултатској клацкалици током посљедњег периода игра па су стигли до тријумфа. Најбољи у гостујућем саставу био је Дешон Стивенс са 19 поена и 11 скокова, пратио га је Маркел Старкса са поеном мање, а Далибор Илић имао је десет поена. Џерик Хардинг убацио је 29 за побједника.