Кошаркаши Партизана убједљиво побиједили Будућност у дербију АБА лиге

БЕОГРАД - Кошаркаши Партизана побиједили су вечерас у Београду екипу Будућности резултатом 106:77 (25:23, 28.11, 26:18, 27:22) у утакмици деветог кола АБА лиге.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Тристан Вукчевић са 15 поена, док је Јам Мадар додао 14.

По 11 поена убацили су Матијас Лесор и Урош Трифуновић.

Код гостију, најбољи је Камерон Рејнолдс са 16 поена.

“Црно-бијели” су тренутно први на табели АБА лиге са осам побједа и једним поразом.

Партизан је вечерашњим тријумфом прекинуо низ од четири пораза у свим такмичењима. Будућност је пета на табели са пет побједа и четири пораза.

Екипа Будућности била је равноправан ривал Партизана само у првој четвртини, коју су “црно-бијели” добили 25:23.

Домаћи кошаркаши су доминирали у другој четвртини, а Партизан је првих 20 минута решио у своју корист резултатом 53:34.

Предност Партизана је у трећој четвртини расла из минута у минут, а београдски клуб је у последњи део меча ушао с вођством од 79:52.

Домаћи кошаркаши су потом рутински меч привели крају и заслужено су стигли до убједљиве победе.

Партизан ће у наредном колу АБА лиге, 11. децембра гостовати екипи Цедевита Олимпије, док ће Будућност дочекати Студентски центар.

“Црно-бијели” ће претходно осмог децембра на свом терену играти са Црвеном звездом у мечу 12. кола Евролиге.