Кошаркаши Црвене звезде у финалу плеј-офа АБА лиге

БЕОГРАД- Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у финале плеј-офа АБА лиге, пошто су вечерас у Београду, у мајсторици полуфинала побиједили Цедевита Олимпију резултатом 88:78.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Никола Калинић са 15 поена, Никола Ивановић је постигао 11, док су Огњен Добрић и Огњен Кузмић додали по 10.

У пораженом тиму истакао се Кевин Ферел са 25 поена, док је Зоран Драгић убацио 21.

Црвена звезда ће у финалу плеј-офа АБА лиге против Партизана, који је у полуфиналу био бољи од екипе Будућности.

Финална серија се игра на три добијена меча. Први меч је на програму у петак, 27. маја.

Титулу у АБА лиги брани Црвена звезда.

Црвена звезда је боље ушла у меч и захваљујући доброј одбрани прву четвртину добила резултатом 24:13. Домаћи кошаркаши су наставили са добром игром и почетком друге четвртине, а у 16. минуту било је 37:18 за црвено-бијеле.

Цедевита Олимпија је потом направила серију од 15:0 и смањила вођство домаћег тима на 37:33.

Звезда је у финишу првог полувремена успјела да прекине серију гостију и да првих 20 минута реши у своју корист резултатом 42:37.

Кошаркаши Црвене звезде су почетком треће четвртине серијом 8:0 поново стигли до двоцифрене предности, 50:37.

Цедевита је узвратила серијом од 7:0 и смањила вођство домаћег тима на 50:44.

Црвена звезда је потом заиграла ангажованије и у 28. минуту стигла до 67:47.

Услиједила је нова серија гостију од 7:0. Звезда је у посљедњу четвртину ушла са вођством од 67:54.

Кошаркаши Црвене звезде су почетком последње четвртине одржавали предност од 9 до 11 поена, а онда је тројком Вајта домаћи тим у 34. минуту повео 75:61.

Цедевита Олимпија је смањила на 75:67, а онда је Лазић тројком вратио двоцифрену предност црвено-белима. Звезда је успела до краја меча да сачува вођство и да стигне до победе.

Црвена звезда ће у финалној серији имати предност домаћег терена.