Кошаркаши Црвене звезде надиграли Виртус и наставили серију побједа у Евролиги

БЕОГРАД - Кошаркаши Црвене звезде побједили су вечерас Виртус резултатом 83:74 (17:23, 25:18, 25:14, 16:19) у мечу 11. кола Евролиге.

Ово је четврта узастопна побједа Црвене звезде у најквалитетнијем европском клупском такмичењу.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Огњен Добрић са 20 поена, док је Лука Вилдоза додао 16. Код гостију, најбољи је био Мам Јаитех са 15 поена.

Црвена звезда има скор од пет побједа и шест пораза, док је Виртус забиљежио четири тријумфа и седам неуспјеха.

Виртус је боље ушао у меч и прву четвртину италијански клуб је добио резултатом 23:17.

"Црвено-бијели" су заиграли ангажованије у наставку утакмице, а првих 20 минута домаћи кошаркаши су добили резултатом 42:41. Црвена звезда је одиграла одлично у трећој четвртини, а у посљедњи дио меча ушла је с вођством од 67:55.

Домаћи кошаркаши су одржавали предност до краја меча и заслужено су стигли до побједе.

Виртус је играо без српског кошаркаша Милоша Теодосића, који је суспендован на две утакмице због вређања судија на мечу са Ефесом.

Црвена звезда ће у наредном колу гостовати Партизану, а то ће бити први "вјечити дерби" београдских клубова у историји Евролиге.