Најопасније острво на свијету: Ко дође овдје, има највише сат времена живота! VIDEO

nat.geo.
Foto: printscreen

Змијско острво у Бразилу не зове се тако без разлога. Ово језиво острво станиште је златне змије, једне од најсмртоноснијих врста на свијету, чији отров практички отапа људско месо.


Острво је удаљено од обале Сао Паола неких 32 километра.

Процјењује се да се на острву налази око 4.000 ових змија, које се углавном хране птицама.
Људи на том острву уопште не живе, тамо нема никога, а на њему се налази само један светионик саграђен у 19. вијеку.

Бразилска влада строго је забранила посјету острву уз један изузетак – на њега сваких неколико година могу доћи научници и биолози који се баве проучавањем змија.
Сви остали који покушају доћи на острво бразилска влада кажњава високим новчаним казнама.

Било је чак и покушаја да се змије истријебе са острва и то паљењем читавог острва, али није им успјело.

На острво повремено долазе ловокрадице у лов на златне змије чија цијена на црном тржишту досеже до невјероватних 30.000 долара.

Наиме, фармацеутска индустрија вјерује како се отров ових смртоносних отровница може искористити при лијечењу болести срца, крвних угрушака или чак као лијек против рака.
За острво постоји и једна легенда о закопаном благу. Сир Томас Кавендиш  је био познати енглески истраживач из 16. вијека који је свој плијен с путовања сакрио негдје у близини бразилске обале како би га заштитио од прогонитеља.

Благо никада није пронађено, а претпоставља се да га је сакрио управо на острву змија, и да благо још чека свог власника.

Дисковери Ченел“ је прије неколико година објавио репортажу своје екипе која је једна од ријетких која је добила дозволу приближавања острву о томе како се на њему можда скрива и благо Инка, због чега је бразилска влада стално на опрезу да не би неко дошао на острво.

Наиме, ловаца на изгубљена блага има јако пуно и дан данас проучавају гдје би се могле налазити древне вриједности и опљачкано богатство које су гусари сакрили.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана