Вулић: Неодговорно и недопустиво Мектићево гласање

Срна
Вулић: Неодговорно и недопустиво Мектићево гласање

САРАЈЕВO - Члан Заједничке комисије за одбрану и безбједност парламента БиХ Сања Вулић рекла је Срни да је Драган Мектић српски сигуран глас којим Бошњаци добијају подршку за све, што показује његово гласање за иницијативу Дениса Бећировића о "хибридном рату" ради јачања капацитета одбране БиХ.

Вулићева сматра неодговорним и недопустивим то што је Драган Мектић (СДС) јуче гласао за иницијативу делегата бошњачког народа Бећировића - Анализа о вођењу хибридног рата против државе БиХ с приједлогом мјера за ефикасније сигурносно дјеловање и јачање државних капацитета одбране.

Вулићева је навела да су за ту иницијативу на јучерашњој сједници Комисије гласали посланик СДС-а Мектић и бошњачки чланови Комисије, док су она и хрватски делегати Марина Пендеш и Бариша Чолак били против, те иницијатива није добила подршку.

- Јавност треба да зна како одлучују комисије. Иако сам ја била против, да је био један глас "за" из реда хрватског народа, иницијатива би прошла - појаснила је Вулићева.

Она је додала да је по један глас из сваког народа потребан за подршку иницијативи.

Она је навела да је хибридни рат термин који се огледа у утицију како кроз економију, тако и кроз психолошке операције, а медији се користе као моћно оружје.

- Кроз такозване бијеле информације се пружају тачне, али с циљем, инструисане информације. Сиве информације су оне искривљене са одређеним истинитим елементима, док су црне чисте и добро осмишљене лажи - рекла је Вулићева.

Иницијативом Дениса Бећировића, делегата бошњачког народа у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ, Дом народа задужује Савјет министара БиХ да у року од три мјесеца од дана усвајања ове иницијативе припреми и у парламентарну процедуре упути Анализу о вођењу хибридног рата против БиХ с приједлогом мјера за ефикасније сигурносно дјеловање и јачање државних капацитета одбране.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана