Волонтери Игору умањили бриге, нови кров највећа жеља

Катарина Шапоња
Foto: Дражан Поздеровић

Волонтери Црвеног крста Бањалука однијели су помоћ Игору Јанковићу из Доњих Голеша, којем се недавно урушио кров на кући, а његова највећа жеља за предстојеће празничне дане је да лијеже миран, без страха да ће се нешто срушити на њега док спава.

Игор сада борави у малом собичку у којем се налазе кревет, шпорет, фрижидер, машина и готово све ствари из куће, јер остале просторије прокишњавају због оштећења крова, на који је пала греда са штендером.

Волонтери су овом младом човјеку однијели намирнице и хигијенска средства с циљем да му бар мало олакшају свакодневицу, те су тако показали хуманост и саосјећање и доказали му да није сам у својим недаћама.

Игор је захвалио волонтерима за указану помоћ и због тога што су, како је казао, барем показали интересовање за његове животне услове.

- Овај гест ми много значи, јер су бројна врата остала затворена пред мојим молбама за помоћ. Ипак, мени је приоритет обнова крова на кући у којој живим, а коју сам наслиједио од прабаке - казао је Јанковић за "Глас Српске".

Према његовим ријечима, у кући старој више од 70 година живи од почетка двијехиљадитих година, везан је за њу и ту би волио да и остане.

- Центар за социјални рад нудио ми је привремени смјештај који није услован. У том објекту би требало мијењати столарију, а такође дуговања претходних станара нису измирена - појаснио је Јанковић.

Додао је да се раније обраћао градским властима за додјелу смјештаја, за који је испуњавао услове, али то, како је навео, није уродило плодом.

- Тих 50 стамбених јединица, које су у склопу система социјалног становања, већ је било раздијељено. Не знам зашто се нисам нашао међу грађанима који су добили ту донацију - казао је Јанковић.

Како је истакао, са мајком је до прије 20 година живио у стану који јој је додијелила фирма чији је радник била, али су одатле деложирани.

- Након мајчине смрти сам радио неколико послова, међутим, престао сам због свог здравственог стања. Сада бих волио да имам неки посао, али да буде у складу са мојим могућностима, те да послодавац има разумијевања за мене - рекао је Јанковић.

Он ће наредних дана отворити рачун у банци на који би људи доброг срца могли уплатити новац да обнови кров, а док то не заврши, сви хуманитарци могу му се обратити путем броја телефона 066/945-670.

Волонтери

Један од волонтера Славиша Стојчић истакао је за "Глас Српске" да у тренутку док пружа помоћ унесрећенима не осјећа задовољство, него тугу.

- Буде ми јако жао због ситуације у којој се одређена особа налази и тек касније, када се утисци слегну, осјетим задовољство јер сам помогао - рекао је Стојчић. Додао је да у оваквим ситуацијама нема времена да размишља о себи, него само о томе како да другоме олакша.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана