Пужеви угасили семафоре у Бањалуци

Игор Пилиповић
Пужеви угасили семафоре у Бањалуци

Бањалука - Пужеви су главни кривци за престанак рада семафора на раскрсници улица Др Младена Стојановића и Триве Амелице, код бивше "Мљекаре", те на раскрсници улице Триве Амелице и Булевара српске војске, код "Сајма".

Потврдио је то директор Телефоније "Видаковић", која је задужена за одржавање градских семафора, Раде Видаковић.

Семафори на овим прометним саобраћајницама нису у функцији од викенда, а од љетос се већ неколико пута дешавало да престану да раде.

- То је нека врста пужева, глиста, ни сам не знам како бих их назвао, који су ушли у инсталације и готово је немогуће борити се против њих - казао је Видаковић.

Објашњава да су семафори осјетљиви и да није лако наћи проблем те да су тек јуче сазнали шта је узрок кварова.

- Ово је компликована техника. Људи мисле да је то само црвено, жуто и зелено свјетло, али то није баш тако - рекао је Видаковић и додао да се труде да семафори прораде у најкраћем могућем року.

У Градској управи су рекли да су упознати са проблемом.

- Очекујемо да семафори данас прораде. Екипе су на терену и раде на отклањању кварова - казали су јуче у Градској управи.

Предсједник Удружења за безбједност саобраћаја РС Миленко Јаћимовић каже да су добијали примједбе возача да семафори не раде на поменутим локацијама.

- Примједбе су стизале и за семафоре у самом центру града, Новој вароши и Центру један. Када семафори не раде, поједини возачи се збуне и не сналазе се баш добро, што може довести до саобраћајних несрећа - рекао је Јаћимовић.

Возачи кажу да се овај проблем појављивао и раније на овим двјема раскрсницама.

- Од љетос неколико пута се дешавало да ти семафори не раде, а то су веома прометне улице. Када се семафори угасе, посебно је тешко укључити се на магистрални пут на Бањалучком пољу из улице Триве Амелице, гдје се зна направити колона возила - казао је возач Марко Поповић.

Новац

Програмом заједничке јавне комуналне потрошње у овој години предвиђено је 120.000 КМ за одржавање семафора.

- Под тим се подразумијева редовно одржавање семафора као што је замјена сијалица, грла, осигурача, штитника и сочива, фарбање стубова, замјена стубова и лантерни уништених у саобраћајним несрећама, те прање сјенила и сочива - наводи се у овом програму.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана