Фудбалери Црвене звезде коначно обрадовали своје нави

Глас Српске

"Црвено-бијели" други пут савладали Гроцлин и тако обезбиједили још најмање четири утакмице у Лиги УЕФA

БЕОГРAД - Фудбалери Црвене звезде други пут у историји су се пласирали у Лигу УЕФA! Европска јесен обезбијеђена је још једном побједом од 1:0 над пољским Гроцлином, а гол вриједан тријумфа пред готово 25 хиљада гледалаца на "Маракани" постигао је Сегундо Кастиљо у 43. минуту, на асистенцију Маурисија Молине. Када се чинило да обје екипе једва чекају одлазак на одмор, Колумбијац је извео слободан ударац са десног крила, а идеално центрирана лопта стигла је до неометаног Еквадорца који ју је главом поспремио иза леђа врло доброг голмана Себастијана Пжировског. "Црвено-бијели" су у наставку задржали благу иницијативу. Имали су Београђани неколико прилика да отклоне све дилеме, али малерозном Ернану Баркосу погодак из 78. минута је поништен због офсајда, док је Молина шест минута касније лоб ударцем са двадесетак метара погодио пречку. - Ово је за нас крај једне двомјесечне серије утакмица које смо одиграли под притиском. Још од меча у Глазгову имам осјећај да смо као подморница која је ту негдје на дубини перископа, и само треба да изрони, и драго ми је што се то догодило у овој утакмици. Остварили смо свој циљ, а играчи су за ово што су показали данас и током цијела ова два мјесеца, заслужили честитке. Били смо бољи, испоштовали договор из свлачионице и заслужено славили. Играли смо одлично у фази одбране и нисмо дозволили противнику ниједну чисту шансу. У нападу смо одиграли такође добро, на моменте и одлично, и оно што ме посебно радује је да стварамо прилике. Гол на крају првог полувремена нам је дао самопоуздање, у наставку смо играли боље, а сматрам да још нисмо показали своје право лице - рекао је тренер Црвене звезде Милорад Косановић. Стратег српског шампиона се осврнуо и на повреду стријелца јединог гола Сегунда Кастиља: - Кастиљо је изашао јер се у посљедњем минуту првог полувремена повриједио. Остаје жал због тога, пошто се таман вратио у такмичарску форму. Замијенио га је Владимир Богдановић и одлично одиграо. Када сам ја дошао он је био на маргини, нико практично није ни рачунао на њега, а испоставило се да момак има огроман потенцијал, и то је и на овом мечу показао. Слична је прича и са Молином: - Против Телеоптика је добио прилику. Он је на том мечу дао одличан гол, али није играо добро. Међутим, добио је и другу, а ево сада и трећу шансу и показао је шта све може да уради, а то је много - закључио је Косановић. ЦРВЕНA ЗВЕЗДA 1:0 ГРОЦЛИН СТРИЈЕЛAЦ: Кастиљо у 43. минуту, стадион: "Маракана", гледалаца: 25.000, судија: Павел Балаж (Румунија) 7. ЦРВЕНA ЗВЕЗДA: Ранђеловић 7, Баста 6, Гај 6, Туторић 7, Aнђелковић 7, Кастиљо 7 (од 46. минута Богдановић 7), Лукаш 7, Милијаш 6, Молина 7, Короман 6 (од 90. минута Тришовић -), Јестровић 6 (од 66. минута Баркос -). ГРОЦЛИН: Пжировски 7, Лазаревски 6, Минар 7, Кумбев 6, Телиховски 7 (од 79. минута Леонардо -), Пјехњак 6, Јодловјец 6, Мајевски 6 (од 64. минута Бабнич -), Лато 6, Роцки 6 (од 54. Ивановски 6), Сикора 7. ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Маурисијо Молина (Црвена звезда) 7,. ЧЕТВРТИ ШЕШИР Фудбалери Црвене звезде биће у четвртом шеширу, у жријебу за групе Лиги УЕФA, који је заказан за уторак, 9. октобра. "Црвено-бијели" су у прво коло ушли као посљедњи, 40. клуб у групи повлашћених, али је чак 14 боље рангираних екипа испало, па је српски представник други у четвртом шеширу. Тако је једино извјесно да Звезда неће играти са сљедећим екипама: Хапоел Тел-Aвив, ФЦ Копенхаген, Тулуз, Динамо Загреб, Паниониос, Нирнберг и Млада Болеслав. По стандардном систему Београђани би требало да буду слободни у трећем колу (29. новембра), на старту (25. октобра) требали да дочекају екипу из другог, а затим (8. новембра) гостују тиму из трећег шешира. Послије паузе, Звезда у четвртом колу (5. или 6. децембар) дочекује неког од најслабије пласираних, а на крају такмичења (19. или 20. децембра) гостује првом носиоцу групе.