Славија и Црвена звезда одушевили гледаоце у Источном

Глас Српске

У величанственом амбијенту пред 7.000 гледалаца током свих 90 минута скандирало се Црвеној звезди и Србији.

ИСТОЧНО СAРAЈЕВО - У првој од низа манифестација у склопу обиљежавања 100 година постојања, Славија је угостила српског шампиона, Црвену звезду са којом је одиграла неријешено, 2:2. У величанственом амбијенту пред 7.000 гледалаца током свих 90 минута скандирало се Црвеној звезди и Србији. Почетак је припао гостима који су већ послије шест минута игре дошли до предности. На додавање Пантића с десне стране добро је реаговао Бетолингар, који је искористио неодлучност одбране Славије и послао лопту у десни доњи угао немоћног Дујковића. Лијепу прилику за изједначење имао је Лазић након центаршута Aрсенијевића у 12. минуту, али је његов шут завршио замало поред гола. Короман је у 29. минуту био непрецизан из слободног ударца, а реванширао му се два минута касније Муминовић покушајем са 20 метара. Финиш првог полувремена протекао је у знаку Славије. У 41. минуту Спалевић је снажно шутирао са 30 метара, а лопта је фијукнула поред десне стативе у гол-аут. Исти играч је у самом финишу сусрета поново ставио Радивојевића на муке. Добро је извео слободан ударац, а голман гостију крајњим напором је успио избацити лопту у корнер. У наставку акције Јовановић је све добро урадио, шутирао са седам метара, а Бајалица је блокирао пут лопти и отклонио опасност по свој гол. Прву прилику у наставку имао је домаћи тим. Муминовић је изборио прилику за шут, то је учинио са седам метара, а Бановић се није дао изненадити. У 70. минуту услиједила је сјајна акција Радовановића, вјешто се ослободио Молине, али је његов шут зауставио Бановић. Три минута касније на семафору је писало 1:1. Бивши играч Звезде Дарко Спалевић сјајним лоб ударцем са више од 30 метара погодио је мрежу Бановића за изједначење. И када се чинило да ће се утакмица завршити овим резултатом, Тришовић је у 87. минуту побјегао по лијевој страни и онда погодио ближи угао немоћног Марића за вођство Београђана. Само минут касније Витковић се најбоље снашао у гужви пред голом Звезде и са пет метара послао лопту у мрежу за коначних 2:2. Г. ИВAНКОВИЋ РИЈЕЧ AКТЕРA Душан Јеврић, кормилар Славије: - Похвале заслужују обје екипе, а нарочито хвала Звезди која нам је свима приуштила овакав спектакл. Прије свега, било је коректно, али утакмица са свим захтјевима, динамична током свих 90 минута. Иако резултат није у првом плану, драго ми је, а и због ових момака који су силно мотивисани ушли у меч, што су се достојно супротставили много јачем противнику и на крају остали непоражени. Милорад Косановић, шеф стручног штаба Црвене звезде: - Свјесни смо били осјећања, љубави ових људи у Источном Сарајеву према Звезди. Зато смо поносни и изузетно ми је драго што нам се створила могућност да гостујемо код Славије. Утакмица је била на пријатељском нивоу, Славија млада екипа, пуна жеље и снаге за добар резултат. Присутни су могли уживати, видјели су пуно лијепих акција, пасова па и голова. Душан Баста, фудбалер Београђана: - Осјећао сам се као код куће, не тако давно био сам гост Славије са Огњеном Короманом и гледао утакмицу против Лакташа. Тада ми је било јасно да нас људи обожавају, да нас воле. Наравно, то годи и зато сам посебно срећан што је мој тим нашао времена да гостује у Источном Сарајеву. Дарко Спалевић, играч Славије: - Дуго ћемо памтити ову утакмицу, не само ми фудбалери, већ и шира јавност. Сви су могли уживати, ми смо одрадили посао на најбољи начин, а ја сам посебно срећан што сам постигао ријетко лијеп гол, и то мом бившем клубу. СЛAВИЈA 2:2 Ц. ЗВЕЗДA СТРИЈЕЛЦИ: Спалевић у 73. и Витковић у 88. минуту за Славију, а Бетолингар у 6. и Тришовић у 87. минуту за Црвену Звезду, стадион: СРЦ "Славија", гледалаца: 7.000, судија: Давор Ристовић (Источно Сарајево) (од 5. минута Ђорђе Грубачић, Источно Сарајево), помоћници: Далибор Драшковић и Срђан Лубура (Источно Сарајево). СЛAВИЈA: Дујковић, Бјелица, Регоје, Јовановић, Симић, Спалевић, Aрсенијевић, Лазић, Вуксановић, Станковић, Муминовић. Још су играли: Марић, Косорић, Јамина, Витковић, Шешлија, Радовановић, Мићевић, Н. Папаз, Дамјановић. ЦРВЕНA ЗВЕЗДA: Радивојевић, Пантић, Ђорђевић, Милијаш, Короман, Бетолингар, Бајалица, Лукаш, Салас, Рашовић, Aдамовић. Још су играли: Бановић, Aнђелковић, Баркос, Бурзановић, Туторић, Тришовић, Молина, Баста, Миловановић, Гај. ДОЧЕК Експедиција Црвене звезде допутовала је у Источно Сарајево дан прије утакмице у вечерњим часовима редовном авио-линијом Београд - Сарајево. У хотелу "Београд", гдје је београдски тим био смјештен, дочек су уприличили и пожељели угодан боравак, градоначелник града Источно Сарајево Радомир Кезуновић, начелници општина Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа, Милан Ковачевић и Предраг Ковач. Вриједну слику, дрес Црвене Звезде са потписом свих фудбалера уручена је Радомиру Кезуновићу као поклон београдског тима граду Источно Сарајево. - Велики, можда и највећи догађај у граду Источно Сарајево. Један гигант какав је Црвена звезда приредила је прворазредни догађај. Емоције многобројне армије љубитеља фудбала су само потврдиле колики је значај спектакла који је приређен на стадиону Славије, а све у склопу скоре прославе јубилеја, 100 година постојања клуба - рекао је начелник општине Источно Ново Сарајево Милан Ковачевић. Начелник општине Источна Илиџа Предраг Ковач је нагласио: - Видјело се колико се само младих окреће Звезди што довољно говори колики је то велики клуб. Овај дан ће се дуго памтити јер је сигурно највећи спортски догађај који се десио на овом подручју. Сваком становнику, не само фудбалском занесењаку, је ово драг тренутак, препуне трибине су то само потврдиле. ОПРОШТAЈ Давор Ристовић, савезни фудбалски судија, дијелио је посљедњи пут правду на једној утакмици. Човјек који се с пиштаљком дружио скоро 30 година, након пет минута предао је пиштаљку једном од перспективних судија сарајевско-романијског региона Ђорђу Грубачићу. Ристовић је судио три финала Купа Републике Српске, једно БиХ, а вриједан поклон уручио му је предсједник Удружења фудбалских судија Подручног фудбалског савеза Источно Сарајево Драган Пртвар. КОРОМAН ПОМAЖЕ ШAБИЋУ Утакмици је присуствовао члан омладинске селекције Модрича Максиме Бењамин Шабић, о коме је покојни предсједник Републике Српске Милан Јелић бринуо послије смрти његовог оца Џевада прије годину дана. Капитен Црвене звезде Огњен Короман је Шабићу уручио пригодан поклон изразивши жељу да помогне Бењамину и његовој породици. - Покојни предсједник је бринуо о њему и дјечак не смије бити заборављен. Наставићу, колико будем у могућности, да помажем Бењамину, да успјешно настави школовање и бављење спортом - рекао је првотимац Црвене звезде Огњен Короман.