Evo šta da radite kada vam smartfon potpuno zablokira

Agencije
Evo šta da radite kada vam smartfon potpuno zablokira

Pametni telefoni uglavnom su vrlo koristan izum, ali kada počnu da prave probleme, mnogi bi ih samo tresnuli o zid.

Kočenje ekrana, blokiranje uređaja i slične divote u najnezgodnijim trenucima zaista mogu da nerviraju, a koliko god pametan (i skup) telefon imate, velike su šanse da će vam se to prije ili kasnije, barem jednom, desiti.


Za razliku od starijih telefona kojima je, uz malo čeprkanja po poleđini, bilo jednostavno izvaditi i ponovno vratiti bateriju i tako prisilno restartovati neposlušni uređaj, kod smartfonova je baterija najčešće integrisana, čime ste ostali bez te mogućnosti. Šta, dakle, raditi?

Prva opcija je, naravno, držanje dugmeta u trajanju od oko 20 sekundi, što u većini slučajeva djeluje. Međutim, ako to nije upalilo, ostaje vam još nekoliko mogućnosti koje bi mogle da pomognu.

Kod Android telefona možda ćete, uz dugme za paljenje, morati istovremeno da držite i dugme za pojačavanje ili smanjivanje zvuka. Ako jedno ne djeluje, pokušajte drugo, takođe u trajanju od oko 20 sekundi.

Slično je i kod iPhonea, kod kojih će pak biti potrebno istovremeno da držite dugme za zaključavanje ekrana i "homee", odnosno dugme za povratak na početni ekran.

Ako vam se problem sa kočenjem ekrana često događa, pokušajte da ugasite i deinstalirate nepotrebne aplikacije i osloboditi memoriju prebacivanjem viška fotografija i videa na računar, a ne zaboravite ni na redovno ažuriranje operativnog sistema.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i Twitter nalogu.

© AD "Glas Srpske" Banja Luka, 2018., ISSN 2303-7385, Sva prava pridržana