Змајеви ремизирали у Бечу, пласирали се у најјачу дивизију Лиге нација

avaz.ba

На Ернст Хапел стадиону у Бечу, домаћа Аустрија и Босна и Херцеговина одиграли су 0:0, што у преводу значи да је бх. селекција осигурала званично прво мјесто у групи 3 и тако се пласирала у најјачи дивизију Лиге нација.

У утакмици у којој су обје селекције имале својих момената и тренутака доминације, ипак је пресудила индивидуална квалитета, гдје је бх. тим реално пуно јачи.

Играла се 16. минута када су судије оправдано поништиле гол бх. тиму након акције Вишће и Џеке.

Нову одличну шансу за “Змајеве” имао је вечерас сјајни Един Вишћа, али након додавања Пјанића, крилни нападач Башакшехира шутира, али му голман Аустрије одлично брани.

Једину шансу за домаћина имао је и најбољи играч овог тима, Марко Арнаутовић у 38. минути, али се нападач Вест Хема није најбоље снашао.

Посљедњу шансу у првом полувремену имала је наша репрезентација, али Вишћа је након додавања Џеке био непрецизан.

Почетак другог полувремена припао је домаћој селекцији, која је у неколико наврата опасно пријетила Шехићу.

“Змајеви” су до водства могли у 64. минути када је након лијепе акције, лопта дошла до Дуљевића, који искоса сјајно шутира у саме рашље, али голман домаћег тима сјајно му брани. У наставку акције покушао је Зукановић, али није било промјене резултата.

До краја сусрета селектор Аустрије Фода бацио је све карте на напад, али није било озбиљнијих прилика за домаћина. Остало је 0:0.

Бх. тим је овим бодом осигурао прво мјесто у овој групи и тако смо се пласирали у плеј оф Лиге нација.

Наредну утакмицу наш национални тим игра у недјељу, а ради се о пријатељском сусрету против Шпаније у Лас Палмасу.