Zmajevi iz Velsa među 4 u Evropi

Reprezentativci Velsa plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva, prvi put za neki britanski tim od 1996. godine!

Velšani su priredili senzaciju u Lilu savladavši jednog od glavnih favorita turnira Belgiju sa 3:1 (1:1), poslije preokreta.

"Crveni đavoli" su poveli projektilom Rađe Naingolana sa 25 metara u 13. minutu, ali Ešli Vilijams donosi izjednačenje glavom poslije kornera u 30.

Belgija je dominirala u nastavku, ali u 55. minutu Hal Robson-Kanu jednim lažnjakom vara trojicu rivala i donosi preokret Velsu, a trijumf pet minuta prije kraja potvrđuje rezervista Sem Vouks.

Vels će u svom prvom polufinalu nekog velikog takmičenja, na debiju na EP, igrati protiv selekcije Portugala (6. jul, 21 časova), koja je do četiri najbolja tima u Evropi stigla bez pobjede u regularnih 90 minuta na pet nečeva.

Međutim, "Zmajevi" će biti veoma oslabljeni, zbog žutih kartona suspendovan je ključni igrač ovog tima Aron Remzi, koji je namjestio oba gola u pobjedi nad Belgijom, a prvi je asistent EP sa pet proigravanja.