Змајеви из Велса међу 4 у Европи

Б92

Репрезентативци Велса пласирали су се у полуфинале Европског првенства, први пут за неки британски тим од 1996. године!

Велшани су приредили сензацију у Лилу савладавши једног од главних фаворита турнира Белгију са 3:1 (1:1), послије преокрета.

"Црвени ђаволи" су повели пројектилом Рађе Наинголана са 25 метара у 13. минуту, али Ешли Вилијамс доноси изједначење главом послије корнера у 30.

Белгија је доминирала у наставку, али у 55. минуту Хал Робсон-Кану једним лажњаком вара тројицу ривала и доноси преокрет Велсу, а тријумф пет минута прије краја потврђује резервиста Сем Воукс.

Велс ће у свом првом полуфиналу неког великог такмичења, на дебију на ЕП, играти против селекције Португала (6. јул, 21 часова), која је до четири најбоља тима у Европи стигла без побједе у регуларних 90 минута на пет нечева.

Међутим, "Змајеви" ће бити веома ослабљени, због жутих картона суспендован је кључни играч овог тима Арон Ремзи, који је намјестио оба гола у побједи над Белгијом, а први је асистент ЕП са пет проигравања.