Vojvodina razbila Sampdoriju usred Torina

Fudbaleri Vojvodine upisali su se zlatnim slovima u istoriju kluba pobjdivši Sampdoriju u Torinu sa 4:0, u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ekipa Zlatomira Zagorčića nije samo pobjedila mnogo poznatiji italijanski tim već ga je potpuno nadigrala.

Od početka do kraja utakmice Novosađani su dominirali, igrali su napadački bez straha i sasvim zasluženo su već poslije prvog meča jednom nogom u plej-ofu.

Sve je počelo golom kapitena Ivanića u četvrtom minutu poslije maestralne akcije, a u nastavku je uslijedila kanonada.

Na 2:0 povećao je Stanisavljević u četvrtom minutu drugog dijela, u 58. minutu u strijelce se upisao i Ožegović koji je stigao prije golmana i sjajnim lobom ga matirao sa oko 20 metara, a isti igrač je i stavio tačku na briljantno izdanje srpskog tima još jednim maestralnim golom u 90. minutu.

Revanš je na programu slzgedećeg četvrtka na ’Karađorđu’ koji će sigurno biti ispunjen do posljednjeg mjesta.

Sampdorija: Vivijano, Kasani, Silvestre, Zukanović, Fernando, Bareto, Palombo, Krstičić, Sorijano, Eder, Murijel.
Vojvodina: Žakula, Vasilić, Pankov, Nastić, Đurić, Ivanić (Babić), Stanisavljević (Stamenić), Puškarić (Paločević), Sekulić, Maksimović, Ožegović.