Војводина разбила Сампдорију усред Торина

Б92

Фудбалери Војводине уписали су се златним словима у историју клуба побјдивши Сампдорију у Торину са 4:0, у првом мечу 3. кола квалификација за Лигу Европе.

Екипа Златомира Загорчића није само побједила много познатији италијански тим већ га је потпуно надиграла.

Од почетка до краја утакмице Новосађани су доминирали, играли су нападачки без страха и сасвим заслужено су већ послије првог меча једном ногом у плеј-офу.

Све је почело голом капитена Иванића у четвртом минуту послије маестралне акције, а у наставку је услиједила канонада.

На 2:0 повећао је Станисављевић у четвртом минуту другог дијела, у 58. минуту у стријелце се уписао и Ожеговић који је стигао прије голмана и сјајним лобом га матирао са око 20 метара, а исти играч је и ставио тачку на бриљантно издање српског тима још једним маестралним голом у 90. минуту.

Реванш је на програму слзгедећег четвртка на ’Карађорђу’ који ће сигурно бити испуњен до посљедњег мјеста.

Сампдорија: Вивијано, Касани, Силвестре, Зукановић, Фернандо, Барето, Паломбо, Крстичић, Соријано, Едер, Муријел.
Војводина: Жакула, Василић, Панков, Настић, Ђурић, Иванић (Бабић), Станисављевић (Стаменић), Пушкарић (Палочевић), Секулић, Максимовић, Ожеговић.