Tompson spasao Voriorse, odluka u Ouklendu

Agencije

Golden Stejt Voriorsi pobjedili su Oklahoma Siti Tander 108:101 i izjednačili na 3-3 u finalu Zapada NBA plej-ofa.

Voriorsi su tako nadoknadili zaostatak od dvije pobjede pa će na svom parketu imati šansu da izbore novi duel sa Klivlend Kavalirsima u borbi za titulu.

Junak "ratnika" u Oklahomi bio je Klej Tompson koji je postigao rekordnih 11 trojki za ukupno 41 poen.

Tompson je 19 poena postigao u posljednjem periodu, pogodivši četiri trojke za prvih sedam minuta, čime je pomogao Voriorsima da nadoknade osam poena zaostatka sa starta kvartala.

"Stef mi je rekao proke posljednje četvrtine: "Ovo je tvoj trenutak. Napravi šou i uživaj". Primio sam te riječi u srce i trudio se da budem agresivan", rekao je Tompson.

Tander je dominirao na svom parketu u ovoj seriji, ali su Voriorsi postigli 21 trojku iz 44 pokušaja, dok je domaćin imao tek 3/23.

Fantastičan meč odigrao je i Stefen Kari ubacivši 31 poena uz 10 skokova i 9 asistencija, dok je Drejmond Grin dodao po 12 poena i uhvaćenih lopti, 6 asistencija i tri ukradene lopte.