Španovićeva treća na mitingu u Berlinu

Srna

Beograd - Najbolja srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je treće mjesto u skoku udalj na mitingu ISTAF u Berlinu.

Španovićeva, koja je prvi put nastupila od povrede prošlog avgusta pred finale Evropskog prvenstva u Berlinu, na startu zimske sezone ostvarila je rezultat 6,65 metara.

Pobjednica je bila domaća takmičarka Malaika Mihaibo sa 6,99 metara, a druga je bila Ukrajinka Marina Bek-Romančuk sa 6,73, prenose beogradski mediji.

Ivana Španović je najveći uspjeh u karijeri ostvarila na Olimpijskim igrama 2016. godine u Rio de Žaneiru kada je osvojila bronzanu medalju, rezultatom 7.08 što je bio novi nacionalni rekord Srbije na otvorenom.

U martu 2017. godine osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u dvorani i postavila novi nacionalni rekord 7,24 kao i najbolji svjetski rezultat u ovoj sezoni, a treći svih vremena u dvorani.