Siti ispušta titulu, Everton Ligu Šampiona

Fudbaleri Sanderlenda napravili su malo iznenađenje remijem sa Mančester Sitijem, dok je Kristal Palas takođe iznenadio Everton 3:2.

U srijedu su na programu bile zaostale utakmice Premijer lige, a poslije ovih rezultata oba favorita pokvarila su svoje planove za titulu, odnosno plasman u Ligu šampiona.

Siti je vodio protiv Sanderlenda na domaćem terenu, ali je Konor Vikam sa dva gola preokrenuo, da bi Nasri uz dosta sreće postavio konačnih 2:2.

Everton je na ’Gudisonu’ izgubio od Kristal Palasa sa 3:2, što im je bio tek prvi poraz poslije sedam uzastopnih trijumfa u ligi. Izabranici Tonija Pjulisa upisali su treću vezanu pobjedu i učvrstili se na 11. mjestu sa 40 bodova.

Činilo se da će 'građani' nastaviti siguran put ka tituli, kada je Fernandinjo već u drugom minutu iskoristio asistenciju Aguera. Ipak, u drugom poluvremenu gosti su preokrenuli za 10 minuta, a u 83. minutu bilo je 2:1, poslije dva pogotka Konora Vikama.

Ipak, bod domaćima donio je Samir Nasri, u 88. minutu, poslije velike greške golmana Manonena, kome je lopta bukvalno ispala u gol. Ovim remijem otvorila se prilika Liverpulu, ali i Čelsiju, koji su sada u mnogo boljoj poziciji u borbi za titulu.

U drugom meču večeri Pančon i Dan su doneli lijepih 2:0 za Kristal Palas u 49. minutu. Nejsmit je u 61. minutu smanjio, ali je ponovo Palas imao dva gola prednosti poslije udarca Džeroma. Do kraja meča, Miraljas je samo uspio da smanji rezultat.

Ovim porazom Everton je izgubio četvrto mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, pa sada ima bod manje od Arsenala.