Сити испушта титулу, Евертон Лигу Шампиона

Б92

Фудбалери Сандерленда направили су мало изненађење ремијем са Манчестер Ситијем, док је Кристал Палас такође изненадио Евертон 3:2.

У сриједу су на програму биле заостале утакмице Премијер лиге, а послије ових резултата оба фаворита покварила су своје планове за титулу, односно пласман у Лигу шампиона.

Сити је водио против Сандерленда на домаћем терену, али је Конор Викам са два гола преокренуо, да би Насри уз доста среће поставио коначних 2:2.

Евертон је на ’Гудисону’ изгубио од Кристал Паласа са 3:2, што им је био тек први пораз послије седам узастопних тријумфа у лиги. Изабраници Тонија Пјулиса уписали су трећу везану побједу и учврстили се на 11. мјесту са 40 бодова.

Чинило се да ће 'грађани' наставити сигуран пут ка титули, када је Фернандињо већ у другом минуту искористио асистенцију Агуера. Ипак, у другом полувремену гости су преокренули за 10 минута, а у 83. минуту било је 2:1, послије два поготка Конора Викама.

Ипак, бод домаћима донио је Самир Насри, у 88. минуту, послије велике грешке голмана Манонена, коме је лопта буквално испала у гол. Овим ремијем отворила се прилика Ливерпулу, али и Челсију, који су сада у много бољој позицији у борби за титулу.

У другом мечу вечери Панчон и Дан су донели лијепих 2:0 за Кристал Палас у 49. минуту. Нејсмит је у 61. минуту смањио, али је поново Палас имао два гола предности послије ударца Џерома. До краја меча, Мираљас је само успио да смањи резултат.

Овим поразом Евертон је изгубио четврто мјесто које води у квалификације за Лигу шампиона, па сада има бод мање од Арсенала.