Салах увео Ливерпул у 1/8, Тотенхем одолио Барси, па га погурао ПСВ

Фудбалери Ливерпула и Тотенхема изборили су пласман у осмини финала Лиге шампиона у посљедњем колу у групама А, Б, Ц и Д.

У Групи А, Борусија Дортмунд је побједом 2:0 у Монако освојила прво мјесто, а захваљујући ремију Атлетико Мадрида у Брижу без голова.

У Групи Б, Тотенхем је остао непоражен у Барселони 1:1, а истим резултатом ПСВ је одолио Интеру у Милану и помогао "Певцима" да прођу даље.

У Групи Ц, голом Мохамеда Салаха Ливерпул је стигао до неопходних 1:0 против Наполија, те уз побједу ПСЖ над Звездом 3:1 изборио се за мјесто међу 16 најбољих тимова Европе.

У Групи Д, у осмину финала су раније прошли Порто и Шалке, а након шестог кола Галатасарај је стигао до Лиге Европе.

Група А: Атлетико препустио прво мјесто

У групи А у посљедњем колу водила се само борба за прву позицију, између Атлетика и Борусије.

Међутим, то није био довољан мотив за "јорганџије" да јаче "запну" у Белгији, па су играли само 0:0 са Клуб Брижом.

С друге стране, Борусија је рутински савладала повредама десетковани Монако 2:0 и захваљујући бољем међусобном скору освојила групу.

Борусија је повела у "кнежевини" већ у 15. минуту када је послије сјајне тимске акције Филип проиграо Гереира за 1:0.

Нијемци су контролисали меч у наставку, добре шансе су пропустили Диало и Шмелцер, док је домаћин претио преко Фалкаа и Глика.

Након мирног другог полувремена, у самој завршници "милионери" стављају тачку на меч, новим голом Гереира.

Клуб Бриж ће играти у Лиги Европе, Монако је завршио наступ у Европи.

Група А:

Монако – Борусија 0:2 (0:1)

Гереиро 15, 88

Клуб Бриж – Атлетико 0:0

Група Б: ПСВ "саплео" Интер, Мура јунак Тотенхема

Интер је имао осмину финала буквално у својим рукама јер ниједан енглески тим није славио у Барселони 30 година.

Да ће се традиција наставити најавио је Осман Дембеле већ у седмом минуту када краде лопту Вокер-Питерсу, а онда сјајним лажњаком вара Винка да би лагано матирао Лориса.

Међутим, само неколико минута касније Ирвинг Лозано тресе мрежу "неразура", а након што је Бергвајн украо лопту Асамои и центрирао на другу стативу.

Услиједио је жесток притисак Интера у наставку меча, редале су се шансе за домаћина, али је сјајно бранио Зут.

Међутим, 17 минута прије краја капитен Мауро Икарди коначно успијева да га матира, након савршеног центаршута Политана.

С друге стране, Барселона је контролисала меч против Тотенхема, али лопта није хтјела у гол, Кутињо је два пута погодио оквир.

Као што то обично буде у фудбалу, за промашаје је услиједила казна, а њу пет минута прије краја сервирају Кејн и Лукас Мура који тресе мрежу Каталонаца и одводи Тотенхем међу 16 најбољих тимова "Старог континента".

Интер ће играти у Лиги Европе, ПСВ је нажалост завршио наступ у Европо. Штета што су Холанђани играли у овој групи.

Група Б:

Барселона – Тотенхем 1:1 (1:0)

Дембеле 7 – Мура 85

Интер – ПСВ 1:1 (0:1)

Икарди 72 – Лосано 13

Група Ц: Салах ставио тачку, Милик трагичар Напуља

"Редси" су имали проблема против Наполија, али су захваљујући тренутку инспирација Мохамеда Салаха стигли до осмине финала.

Након што је лоше процијенио додавање Милнера у деветом минуту, Египћанин је добро испратио ново у 34. минуту, а онда осрамотио Кулибалија и лако савладао Оспину за 1:0.

Наполи је морао да узврати, услиједио је револверашки обрачун и бројне шансе Салаха, Милнера и Санеа с једне, а Зјелинског, Каљехона и Милика с друге стране.

На крају је Енфилд замало доживио хладан туш у надокнади времена, али Бекер рукометном интервенцијом "скида" зицер Милику и спасава Ливерпулу побједу.

У међувремену, ПСЖ је очекивано савладао Црвену звезду 4:1 у Београду, па су "свеци" освојили групу, а Ливерпул заузео друго мјесто.

Наполи је због слабије гол разлике остао трећи, па ће на прољеће играти Лигу Европе. Звезда је у својом дебитантском наступу примила 17 голова, али је са четири бода и једном побједом надмашила сва очекивања.