Pernica srušio Dinamo, Kostić strijelac u remiju Ajntrahta

Fudbaleri Dinama iz Zagreba poraženi su na gostovanju od Viktorije Plzenj sa 2:1, u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope.

Gosti su odigrali dva različita poluvremena, pošto su u prvom bili veoma dobri, odnosno u drugom očajni.

Dinamo je poslije 45 minuta igre vodio sa 1:0 golom mladog Danija Olma i sve je išlo u dobrom smjeru. Međutim, došlo je do opuštanja i ekipa iz Češke znala je to kako da iskoristi.

Junak Viktorije bio je Ludek Pernica koji je postigao dva gola, čime je donio veliki trijumf češkoj ekipi. Štoper Plzenja prvo je izjednačio rezultat u 54. minutu, a potom je u 83. pogodio za veliko slavlje domaćeg tima. Klub iz Zagreba do kraja meča nije uspio da se oporavi i sa negativnim rezultatom se vraća u prestonicu Hrvatske.

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta odigrali su neriješeno 2:2 na gostovanju protiv Šahtjora iz Donjecka. Iako su igrali protiv teškog rivala utisak je da su mogli da izvuku dosta bolji rezultat, pošto je Šahtjor od 11. minut imao igrača manje.

Međutim, Frankfurt je dva puta vodio, ali u oba slučaja ispuštao prednost. Hintereger je u sedmom minutu postigao gol za 1:0, a potom je Marlos izjednačio u desetom. Sa tim rezultatom otišlo se na pauzu.

Sjajno je Ajntraht krenuo drugo poluvrijeme, Jović je poslao odličnu loptu ka Kostiću koji ju je lako proslijedio u mrežu. Imali su gosti sve u svojim rukama, vođstvo i igrača više, međutim nisu izdržali. Taison je u 67. minutu izjednačio i postavio tako konačan rezultat. Kada je riječ o ostalim utakmicama,

Klub Briž je poslije preokreta pobjedio Salcburg (2:1), Čelsi je slavio protiv Malmea sa 2:1, Viljareal je slavio na gostovanju protiv Sportinga iz Lisabona, dok je Napoli savladao Cirih sa 3:1.

Liga Evrope, 1/16 finala

Seltik – Valensija 0:2 (0:1) Čerišev 42, Sobrino 49,

Klub Briž – Salcburg 2:1 (0:1) Vesli 81, Densvil 65 - Januzović 18,

Malme – Čelsi 1:2 (0:1) Kristiansen 79 - Barkli 30, Žiru 58,

Plzenj – Dinamo Zagreb 2:1 (0:1) Pernica 54, 83 - Olmo 41,

Šahtjor – Ajntraht 2:2 (1:1) Taison 67,Marlos 9, Stepanenko crveni 11 - Hintereger 7, Kostić 50,

Rapid Beč Inter 0:1 (0:1) Martines 39p

Ren Betis 3:3 (3:1) Unu 2, Garsija 11ag, Ben Arfa 45+3p - Lo Selso 32, Sidnei 62, Laines 90

Slavija Prag – Genk 0:0 (0:0)