Најеифкасније вече у исторји Лиге шампиона

Б92

Уторак, 21. октобар 2014. године остаће упамћен као дан када је постигнуто највише голова у историји Лиге шампиона.

Током вечери, у два термина, чак 40 погодака постигнуто је на осам мечева најјачег европског такмичења.

Једино је првог септембра 1997. године пало више голова (44), али је тада играно 12, а не осам утакмица.

Вечерас је све почело у Москви, гдје су ЦСКА и Манчестер Сити одиграли нерешено 2:2, у термину од 18 часова.

Већ послије десетак минута вечерњег термина било је јасно да су нападачи веома расположени.

Бајерн је протутњао кроз Рим побједивши Рому са 7:1, иако је тај дуел проглашен за дерби кола. Шахтјор је дао седам комада БАТЕ-у, од којих је пет дјело Луиза Адријана, који је тако изједначио рекорд Лионела Месија.

Седам голова виђено је и у Гелзенкирхену, гдје је Шалке пеналом Чупо-Мотинга у посљедњем минуту успио да савлада лисабонски Спортинг.

Челси је у мрежу Марибора спаковао шест голова, а на ’Ноу Кампу’ Барселона је добила Ајакс са 3:1.

Вече су употпунили Порто и ПСЖ – Португалци су тријумфовали над Билбаом са 2:1, док су Парижани извукли минималац у Никозији.