Mesi, Mesi, Mesi, pobjedio i PSŽ

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Barselone nastavili su da dominiraju u Grupi F, pošto su zabilježili pobjede u pretposljednjem kolu prve faze Lige šampiona.

Barsa je lako savladala Apoel na Kipru sa 4:0, a meč je obilježio trostruki strelac Lionel Mesi koji je postao najbolji strelac u istoriji Lige šampiona.

Pari Sen Žermen je imao teži zadatak, ali je pobjedio Ajaks sa 3:1 i ostao je prvi na tebali sa 13 bodova. Jedan manje ima Barsa, Ajaks ima dva, a Apoel samo jedan bod.

Barselona je povela preko Luisa Suaresa, a potom je het trik postigao Leo Mesi čime je postao najbolji strelac u istoriji Lige šampiona sa 74 gola.

Obije ekipe meč su završile sa desetoricom. Prvo je dva žuta kartona u 70. minutu dobio Rafinja, a onda i Giljerme u 84. minutu.

PSŽ je kao gost savladao Ajaks u Amsterdamu sa 3:1, dok je Barselona na Kipru bila bolja od Apoela i dobila 4:0.

Dvostruki strelac za PSŽ bio je Edinson Kavani, jedan pogodak postigao je Zlatan Ibrahimović, dok je jedini gol za Ajaks dao Devi Klasen.

Barselona će u posljednjem kolu 10. decembra dočekati PSŽ, dok će Ajaks u Amsterdamu igrati sa Apoelom.