Madrid: Agutu od Novaka samo tri gema

Agencije

Najbolji teniser i sportista planete ubjedljivo je porazio Roberta Bautistu Aguta poslije nešto više od čas vremena igre – 6:2, 6.1.

Srbin i Španac odigrali su svoj četvrti međusobni susret, a momak sa Banjice zabilježio je i četvrtu pobjedu.

U 'Kaha mahiki' nije viđen previše uzbudljiv tenis, sem nekoliko uvodnih gemova na startu oba seta. Novak je brzo preuzeo kontrolu, počeo da diktira ritam meča, da pogađa vinere (ukupno 25) i pravi brejkove.

Agut je pokušao da se vrati u finišu prvog seta, ali je Đoković lako odbio njegove napade, dok u drugom dijelu susreta nije bilo nimalo uzbuđenja – već apsolutna dominacija srpskog asa.

Đoković će u četvrtini finala igrati sa pobjednikom susreta između Francuza Žo-Vilfrida Conge i Miloša Raonića iz Kanade.