Ливерпул елиминисао Бајерн, Меси прегазио Лион

Фудбалери Ливерпула пласирали су у четвртфинале Лиге шампиона, пошто су укупним резултатом 3:1 елиминисали минхенски Бајерн.

Изабраници Јиргена Клопа побједили су Баварце на њиховом терену са 3:1 и потпуно заслужено су прошли у наредну фазу такмичења.

Голове за “Редсе” постигли су Садио Мане у 26. и 84. минуту, и Вирџил Ван Дајк у 68, док је Бајерн до поготка дошао захваљујући аутоголу Џоела Матипа у 39.

Фудбалери Барселоне очекивано су савладали Лион 5:1 (2:0) и пласирали се у четвртфинале Лиге шампиона.

Опет је блистао Лионел Меси који је био двоструки стријелац и двоструки асистент на Камп Ноу.

Барса је кренула силовито и већ на полувремену стекла осетну предност, у режији Јужноамериканаца.

Каталонци су повели у 18. минуту маестралним поготком Месија са 11 метара, након што је Денајер оборио Суареса.

Десетак минута касније Суарес сјајно реагује након додавања Ракитића, вара дефанзивце Лиона и голмана Лопеша, те сервира Кутињу зицер који овај не пропушта.

Лион креће офанзивно у другом полувремену, притиска одбрану Барселоне и то се исплатило гостима.

Пола сата прије краја послије једног прекида и гужве у петерцу, Лука Тусар тресе мрежу Барселоне и враћа неизвјесност у меч.

Французи користе моментум и врше жесток притисак на одбрану Барсе, али не успијевају конкретно да запријете Тер Штегену.

Након што су се опоравили од шока, Каталонци појачавају ритам и у режији Месија нокаутирају Французе у посљедњих 12 минута.

Прво је Меси промешао одбрану Лиона и другим голом “овјерио” побједу, а потом је у контранападима послао двије сјајне асистенције за Ђерара Пикеа и Османа Дембелеа за коначних 5:1.

Поновила се историја јер је Лион и прије десет година у истој фази ЛШ након ремија у првом мечу код куће примио пет голова на Камп Ноу (5:2).

У четвртфинале ЛШ се пласирао и Ливерпул великом победом у Минхену. Жреб парова је у петак у подне у Ниону.