Liga Nacija: Portugalov “minimalac” protiv Italije, blickrig Crne Gore

Agencije

Fudbaleri Portugala savladali su Italiju u drugom kolu Lige A Lige nacija sa minimalnih 1:0.

Gold odluke postigao je napadač Sevilje, a do nedavno Milana, Andre Silva u 48. minutu.

Portugalcima je ovo bio prvi meč u Ligi nacija, a igrali su ga bez svog najboljeg igrača Kristijana Ronalda.

Ipak, to im nije smetalo da savladaju Italiju koja još uvijek traži prvu pobjedu, jer je u prvom kolu remizirala sa Poljskom 1:1 na domaćem terenu.

Crna Gora je za dva minuta riješila meč drugog kola Lige C Lige nacija protiv Litvanije i tako ostvarila prvu pobjedu.

Prvo je Stefan Savić, štoper Atletika iz Madrida, bio precizan sa bijele tačke u 34. minutu, da bi fudbaler Partizana Marko Janković u 36. bio precizan i postavio, ispostavilo se konačan rezultat meča od 2:0.

Turska je nevjerovatnim preokretom savladala Švedsku na gostovanju i ostvarila prvu pobjedu u Ligi nacija.

Šveđani su u 49. minutu vodili sa 2:0 golovima Telina i Klesona, da bi samo dva minuta poslije fudbaler Milana Hakan Čalhanolu smanjio na 2:1.

Mreže su mirovale sve do 88. minuta kada je Akbaba donio gostima izjednačenje, da bi isti igrač u nadoknadi vremena postao heroj svoje nacije i donio joj pobjedu.

Prvu pobjedu u svojoj istoriji ostvarila je i republika Kosova* koja je savladala Farska ostrva na domaćem terenu sa 2:0 golovima Zenelija i Nuhiua.