Liga Evrope: Liverpul ispao na penale

B92

U osminu finala Lige Evrope plasirali su se Torino, Klub Briž, Everton, Napoli, Dnjipro i Volfsburg.

Najdramatičniji meč drugog termina revanš mečeva odigran je na San Mamesu gdje je Atletik Bilbao dva puta stizao vođstvo Torina, ali je izgubio, te su Italijani prošli dalje.

Everton i Klub Briž su ostvarili nove ubjedljive pobjede nad Jang Bojsom i Olborgom, Napoli je minimalcem potvrdio trijumf nad Trabzonom, dok je Dnjipro sa 2:2 u Pireju odbranio 2:0 iz prvog duela sa Olimpijakosom. Volfsburg je odoljea Sportingu.

Atletik Bilbao i Torino odigrali su još jedan uzbudljiv meč, a kao konačni pobjednik izašao je italijanski tim. "Bikovi" su tri puta vodili na San Mamesu, ali su Iraola i De Markos poravnavali rezultat poslije golova Kvaljarele iz penala i dvostukog strelca iz prvog susreta Maksija Lopesa.

Međutim, poslije trećeg vođstva gostiju golom Darmijana sredinom drugog poluvremena, Baski više nisu imali snage i rešenja da stignu do izjednačenja, pa su sa ukupnih 5:4 dalje prošli igrači Torina.

Dva gola zaostatka iz prvog meča bilo je previše za Olimpijakos. Tim iz Pireja je sjajno krenuo protiv Dnjipra, poveo golom Kostasa Mitroglua poslije sjajne asistencije Luke Milivojevića, ali je samo nekoliko minuta kasnije Fedeckij doneo izjednačenje Ukrajincima.

Prelomni trenutak meča dogodio se u sedmom minutu nastavka, Milivojević je klizećim startom s leđa oborio rivala, te dobio direktan crveni karton.

Olimpijakos je nastavio da napada, ali je tek u posljednjem minutu stigao do gola, i to iz penala. Međutim, Kalinić je u drugom minutu nadoknade vremena sprečio Grke da stignu do bar oproštajne pobjede.

Duel Evertona i Jang Bojsa imao je skoro identičan tok kao u Bernu. Švajcarski tim je prvi stigao do gola, preko Sekua Sanogoa nakon dodavanja Milana Vilotića, ali "karamele" već do polovremena razbijaju rivala i stižu do ubjedljive pobjede.

Romelu Lukaku sa dva gola preokreće rezultat do 30. minuta, a tačku na ovaj dvomeč stavlja Kevin Miralas poslije kontre u završnici prvog poluvremena.

Ubjedljiv u revanšu bio je i Klub Briž, Viktor Vaskes je već u 11. minutu pokazao Dancima iz Olborga da nemaju šta da traže u ovom meču, a rivala su dotukli sredinom drugog dijela golovima Ularea i Bolingoli-Mbomba.

Trijumfom je u osminu finala otišao i Napoli, koji je odigrao rutinski sa Trabzonom nakon 4:0 u Turskoj. Gol za slavlje na San Paolu postigao je Džonatan de Guzman u 19. minutu.