Лига Европе: Ливерпул испао на пенале

Б92

У осмину финала Лиге Европе пласирали су се Торино, Клуб Бриж, Евертон, Наполи, Дњипро и Волфсбург.

Најдраматичнији меч другог термина реванш мечева одигран је на Сан Мамесу гдје је Атлетик Билбао два пута стизао вођство Торина, али је изгубио, те су Италијани прошли даље.

Евертон и Клуб Бриж су остварили нове убједљиве побједе над Јанг Бојсом и Олборгом, Наполи је минималцем потврдио тријумф над Трабзоном, док је Дњипро са 2:2 у Пиреју одбранио 2:0 из првог дуела са Олимпијакосом. Волфсбург је одољеа Спортингу.

Атлетик Билбао и Торино одиграли су још један узбудљив меч, а као коначни побједник изашао је италијански тим. "Бикови" су три пута водили на Сан Мамесу, али су Ираола и Де Маркос поравнавали резултат послије голова Кваљареле из пенала и двостуког стрелца из првог сусрета Максија Лопеса.

Међутим, послије трећег вођства гостију голом Дармијана средином другог полувремена, Баски више нису имали снаге и решења да стигну до изједначења, па су са укупних 5:4 даље прошли играчи Торина.

Два гола заостатка из првог меча било је превише за Олимпијакос. Тим из Пиреја је сјајно кренуо против Дњипра, повео голом Костаса Митроглуа послије сјајне асистенције Луке Миливојевића, али је само неколико минута касније Федецкиј донео изједначење Украјинцима.

Преломни тренутак меча догодио се у седмом минуту наставка, Миливојевић је клизећим стартом с леђа оборио ривала, те добио директан црвени картон.

Олимпијакос је наставио да напада, али је тек у посљедњем минуту стигао до гола, и то из пенала. Међутим, Калинић је у другом минуту надокнаде времена спречио Грке да стигну до бар опроштајне побједе.

Дуел Евертона и Јанг Бојса имао је скоро идентичан ток као у Берну. Швајцарски тим је први стигао до гола, преко Секуа Саногоа након додавања Милана Вилотића, али "карамеле" већ до половремена разбијају ривала и стижу до убједљиве побједе.

Ромелу Лукаку са два гола преокреће резултат до 30. минута, а тачку на овај двомеч ставља Кевин Миралас послије контре у завршници првог полувремена.

Убједљив у реваншу био је и Клуб Бриж, Виктор Васкес је већ у 11. минуту показао Данцима из Олборга да немају шта да траже у овом мечу, а ривала су дотукли средином другог дијела головима Улареа и Болинголи-Мбомба.

Тријумфом је у осмину финала отишао и Наполи, који је одиграо рутински са Трабзоном након 4:0 у Турској. Гол за славље на Сан Паолу постигао је Џонатан де Гузман у 19. минуту.