Liga Evrope: Junajted razigran, blistao Pogba

Agencije

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Fenerbahče sa 4:1, u duelu 3. kola Lige Evrope.

Ekipa Žozea Murinja odigrala je napokon odličan meč, pa gosti iz turske nisu imali šansu na Old Trafordu.

Bio je to i povratak u Mančester Robina van Persija koji je sada prvi napadač Fenera, a meč je ipak obilježio najskuplji fudbaler u istoriji fudbala Pol Pogba.

Francuski fudbaler odigrao je veoma dobro na sredini teren, a uz to je stigao i da postigne dva gola. Junajted je pritisnuo goste od samog starta, a do prednosti je došao sa penala.

Prvo je u 31. minutu Pogba pogodio sa ’bijele tačke’, a tri minuta kasnije penal je iznudio i Marsijal koji je sam preuzeo odgovornost za 2:0. Već na poluvremenu je bilo jasno da bodovi ostaju u Mančesteru pošto je u 45. minutu pogba poslije dodavanja Lingarda postigao svoj drugi, a treći gol Junajteda.

U nastavku je opao ritam, a u 48. minutu Džesi Lingard je na asistenciju Runija povećao na 4:0. Murinjo je na ovom meču odmarao Zlatana Ibrahimovića pošto ekipu za vikend očekuje veliki derbi protiv Čelsija.

Konačan rezultat sedm minut prije kraja postavio je upravo Van Persi koji je dobio veliki aplauz na Old Trafordu. Holanđaninu je aplaudirao i legendarni Aleks Ferguson.

Junajted sada ima šest bodova u A grupi i deli prvu poziciju sa Fejnordom. Holandski tim pobjedio je Zorju sa minimalnih 1:0 golom Jorgensena u nastavku meča. Fener je ostao na četiri boda, a Zorja ima bod.

Grupa A:

Fejnord – Zorja 1:0
Jorgensen 55
Mančester junajted – Fenerbahče 4:1
Pogba 31p, 45, Marsijal 34p, Lingard 48 - Van Persi 84

Tabela: Fejnord 6, Mančester junajted 6, Fenerbahče 4, Zorja 1

U B grupi Olimpijakos je lako pobjedio Astanu sa 4:1. Golove su postigli Figeiras, Elionusi i Seba (2), a na drugoj strani pogodio je Kabananga. Luka Milivojević odigrao je cio meč u domaćem sastavu.

U drugom meču ekipa Jang Bojsa pobjedila je APOEL posle preokreta golovima Oroa, pa je situacija zakomplikovana u ovoj grupi. Olimpijakos i APOEL imaju po 6 bodova, a Jang Bojs četiri.

Grupa B:

Olimpijakos – Astana 4:1
Figeiras 25, Elionusi 32, Seba 34, 65 - Kabananga 54
Jang Bojs – APOEL 3:1
Oro 18, 54, 82p - Efrem 14

Tabela: APOEL 6, Olimpijakos 6, Jang bojs 4, Astana 1

Majnc i Anderleht odigrali su nerešeno 1:1 u C grupi. Mali je u 10. minutu doveo domaćina do prednosti, a Teodorčik je u nastavku obezbjedio bod belgijskoj ekipi. Obije ekipe imaju sada po 5 bodova, a isto toliko ima i Sent Etjen koji je savladao Kabalu sa 1:0 autogolom Rikardinja u 70. minutu.

Grupa C:

Majnc – Anderleht 1:1
Mali 10p - Teodorčik 65
Sent Etjen – Kabala 1:0
Rikardinjo 70ag

Tabela: Majnc 5, Anderleht 5, Sent Etjen 5, Gabala 0

Veliki korak ka prolasku grupe napravio je Zenit koji u grupi D ima maksimlanih 9 bodova poslije ponede protiv Dandalka u gostima. Domaćin je poveo golom Bensona, a preokret su donijeli Mark i Đulijano.

Dandalk je ostao na 4 boda, a Makabi je sada treći sa 3. Izraelska ekipa savladala je AZ u Holandiji sa 2:1, a na golu tima iz Tel Aviva stajao je Predrag Rajković.

Grupa D:

AZ – Makabi 1:2
Muhren 73 - Skarione 24, Golasa 82
Dandalk – Zenit 1:2
Benson 52 - Mak 71, Đulijano 77

Tabela: Zenit 9, Dandalk 4, Makabi 3, AZ 1

Veliki kiks je u grupi E napravila Roma koja je vodila sa 3:1 protiv Austrije, ali je na kraju osvojila samo bod. El Šaravo je donio preokret Rimljanima, Florenci je pogodio za 3:1, ali su Prokop u 82. i Kajode u 84. obezbjedili bod gostima. Edin Džeko je ušao u 81. minutu, ali nije uspio da donese pobjedu svom timu.

Roma i Austrlija imaju po 5 bodova, a treće mjesto na tabeli pripada Astri koja je pobjedila Viktoriju u Plzenju sa 2:1.

Grupa E:

Roma – Austrija 3:3
El Šaravi 19, 33, Florenci 69 - Holchauser 16, Prokop 82, Kajode 84
Viktorija – Astra 1:2
Horava 86 - Alibec 41, Horava 64ag

Tabela: Roma 5, Austrija 5, Astra 3, Viktorija 2

U grupi F Genk je nadigrao Atletik Bilbao sa 2:0 i prvi je na tabeli sa 6 bodova, poštio su u preostalom meču Rapid i Sasuolo odigrali neriješeno 1:1.