Lacio i Zenit u 90+ do nokaut faze

Fudbaleri Lacija i Zenita izborili su plasman u nokaut fazu Lige Evrope dva kola prije kraja grupne, pogocima u nadoknadi vremena.

Lacio je autogolom u 92. minutu savladao Nicu 1:0 u Rimu i zadržao maksimalan učinak u Grupi K, sa duplo više bodova od Francuza i osam od Varagema.

Belgijski klub je slavio kod Vitesea 2:0 pa će sa Nicom voditi borbu za drugo mjesto koje vodi u narednu fazu takmičenja.

Zenit je golom Aleksandra Kokorina u 93. minutu izbjegao poraz od Rosenborga, bilo je 1:1 u Trondhajmu. Domaćin je poveo pogotkom Niklasa Bentnera iz penala.

Ruski tim ima deset bodova, šest više od Norvežana uz bolji međusobni skor.

U drugom meču Grupe L Real Sosijedad je savladao Vardar 3:0 i stekao pet bodova više od Rosenboroga, kojem gostuje za tri nedjelje.

Dalje je prošao i FCSB remijem sa Hapoelom iz Bukurešta 1:1 u Grupi G, jer ima šest bodova više od Izraelaca.

Druga na tabeli je Viktorija koja je sa 4:1 nadigrala Lugano i sada zaostaje četiri boda za Rumunija, koje dočekuje 23. novembra.

U Grupi I Salcburg je propustio šansu da završi posao, remizirao je bez golova sa Konjom kod kuće, a situaciju je dodatno zakomplikovala pobjeda Gimaraeša nad Marsejom sa 1:0.

Sada četiri tima dijele samo četiri boda, a u slijedećem kolu Salcburg čeka Portugalce, dok Marsej putuje u Tursku.

U Grupi J je još zanimljivije, Atletik Bilbao je golom Arica Adurisa savladao lidera Estersund, dok je Herta nadigrala Zoriju 2:0, pa prvog i četvrtog razdvaja samo jedna pobjeda.

U prvom terminu večeri dalje je prošao samo Dinamo Kijev, dok su se od takmičenja oprostili Everton i Makabi Tel Aviv.

Četvrto kolo je bilo sjajno za srpske klubove, Partizan je protiv Skenderbega stigao do prvenca i druge pozicije u Grupi B, dok je Zvezda odoljela Arsenalu u Londonu i zadržala drugo mjesto u Grupi H.

Peto kolo na programu je za tri nedjelje, Partizan dočekuje direktnog rivala Jang Bojs, dok Zvezda gostuje svom direktnom rivalu BATE Borisovu.