Лацио и Зенит у 90+ до нокаут фазе

Б92

Фудбалери Лација и Зенита изборили су пласман у нокаут фазу Лиге Европе два кола прије краја групне, погоцима у надокнади времена.

Лацио је аутоголом у 92. минуту савладао Ницу 1:0 у Риму и задржао максималан учинак у Групи К, са дупло више бодова од Француза и осам од Варагема.

Белгијски клуб је славио код Витесеа 2:0 па ће са Ницом водити борбу за друго мјесто које води у наредну фазу такмичења.

Зенит је голом Александра Кокорина у 93. минуту избјегао пораз од Росенборга, било је 1:1 у Трондхајму. Домаћин је повео поготком Никласа Бентнера из пенала.

Руски тим има десет бодова, шест више од Норвежана уз бољи међусобни скор.

У другом мечу Групе Л Реал Сосиједад је савладао Вардар 3:0 и стекао пет бодова више од Росенборога, којем гостује за три недјеље.

Даље је прошао и ФЦСБ ремијем са Хапоелом из Букурешта 1:1 у Групи Г, јер има шест бодова више од Израелаца.

Друга на табели је Викторија која је са 4:1 надиграла Лугано и сада заостаје четири бода за Румунија, које дочекује 23. новембра.

У Групи И Салцбург је пропустио шансу да заврши посао, ремизирао је без голова са Коњом код куће, а ситуацију је додатно закомпликовала побједа Гимараеша над Марсејом са 1:0.

Сада четири тима дијеле само четири бода, а у слиједећем колу Салцбург чека Португалце, док Марсеј путује у Турску.

У Групи Ј је још занимљивије, Атлетик Билбао је голом Арица Адуриса савладао лидера Естерсунд, док је Херта надиграла Зорију 2:0, па првог и четвртог раздваја само једна побједа.

У првом термину вечери даље је прошао само Динамо Кијев, док су се од такмичења опростили Евертон и Макаби Тел Авив.

Четврто коло је било сјајно за српске клубове, Партизан је против Скендербега стигао до првенца и друге позиције у Групи Б, док је Звезда одољела Арсеналу у Лондону и задржала друго мјесто у Групи Х.

Пето коло на програму је за три недјеље, Партизан дочекује директног ривала Јанг Бојс, док Звезда гостује свом директном ривалу БАТЕ Борисову.