LŠ: Roma prva, Atletiko bez 1/8f poslije osam godina

Ekipe Rome, Bazela i Juventusa obezbjedile su plasman u nokaut fazu Lige šampiona poslije mečeva šestog, poslednjeg kola grupne faze.

'Vučica' je slavila protiv Karabaga golom Dijega Perotija 1:0 (0:0) i tako kao prva iz grupe C otišla u dalje.

Ovakav raspet situacije omogućio joj je Atletiko Madrid remijem sa Čelsijem u Londonu. 'Plavci' su bili bolji rival, imali su kvalitetnije šanse, ali ih je totalno presekao vodeći pogodak Saula Njigesa u 59. minut, pa je sve što su uspjeli da urade do kraja bio gol za izjednačenje preko štopera gostiju Stefana Savića. Ekipa Dijega Ćola Simeonea poslije tačno osam sezona neće igrati nokaut fazu, ali će takmičenje nastaviti u Lige Evrope.

S druge strane, švajcarski šampion ništa nije prepuštao slučaju u grupi A. Rano je poveo protiv Benfike u Lisabonu, da bi sredinom drugog poluvremena i potvrdio prolaz. Strelci za Bazel bili su Mohamed Eljunusi u petom i Dimitri Oberlan u 65. minutu.

Bazelu je pomogao i Mančester Junajted, iako su se samo pobrinuli za svoju sudbinu, koji je poslije preokreta uspeo da porazi moskovski CSKA i otklonio bilo kakvu mogućnost drame. 'Armejci' su poveli u posljednjim sekundama prvog poluvremena, ali su onda Romelu Lukaku i Markus Rašford za manje od 90 sekundi postavili konačan rezutlat susreta.

U grupi D, pod opasnošću se nalazio prvak Italije Juventus, ali su 'bjankoneri' pogocima Huana Kvadrada u 15. i Federika Bernandeskija u 90. minutu lako izašli na kraj sa prežaljenim Olimpijakosom u Pireju.

Juve se tako pridužio Barseloni, koja je 'svoji deo posla' protiv lisabnoskog Sportinga kod kuće takođe rutinski odradila identičnim rezultatom.

Konačno, u grupi B nije bilo drame pred posljednje kolo, pošto su Pari Sen Žermen i minhenski Bajern još ranije osigurali prolaz. Ipak, Bavarci su iskoristili priliku da se revanširaju Parižanima za poraz u prvom dijelu slavivši na Alijanc Areni 3:1 (2:0).

Blistao je dvostruki strelac Korentin Toliso, dok je jedini gol za goste djelo Kilijana Mbapea.

Istovremeno, Anderleht je slavio na gostovanju Seltiku u Glazgovu, ali minimalan trijumf nije bio dovoljan barem za prolaz u Ligu Evrope.