ЛШ: Рома прва, Атлетико без 1/8ф послије осам година

Б92

Екипе Роме, Базела и Јувентуса обезбједиле су пласман у нокаут фазу Лиге шампиона послије мечева шестог, последњег кола групне фазе.

'Вучица' је славила против Карабага голом Дијега Перотија 1:0 (0:0) и тако као прва из групе Ц отишла у даље.

Овакав распет ситуације омогућио јој је Атлетико Мадрид ремијем са Челсијем у Лондону. 'Плавци' су били бољи ривал, имали су квалитетније шансе, али их је тотално пресекао водећи погодак Саула Њигеса у 59. минут, па је све што су успјели да ураде до краја био гол за изједначење преко штопера гостију Стефана Савића. Екипа Дијега Ћола Симеонеа послије тачно осам сезона неће играти нокаут фазу, али ће такмичење наставити у Лиге Европе.

С друге стране, швајцарски шампион ништа није препуштао случају у групи А. Рано је повео против Бенфике у Лисабону, да би средином другог полувремена и потврдио пролаз. Стрелци за Базел били су Мохамед Ељунуси у петом и Димитри Оберлан у 65. минуту.

Базелу је помогао и Манчестер Јунајтед, иако су се само побринули за своју судбину, који је послије преокрета успео да порази московски ЦСКА и отклонио било какву могућност драме. 'Армејци' су повели у послједњим секундама првог полувремена, али су онда Ромелу Лукаку и Маркус Рашфорд за мање од 90 секунди поставили коначан резутлат сусрета.

У групи Д, под опасношћу се налазио првак Италије Јувентус, али су 'бјанконери' погоцима Хуана Квадрада у 15. и Федерика Бернандескија у 90. минуту лако изашли на крај са прежаљеним Олимпијакосом у Пиреју.

Јуве се тако придужио Барселони, која је 'своји део посла' против лисабноског Спортинга код куће такође рутински одрадила идентичним резултатом.

Коначно, у групи Б није било драме пред послједње коло, пошто су Пари Сен Жермен и минхенски Бајерн још раније осигурали пролаз. Ипак, Баварци су искористили прилику да се реванширају Парижанима за пораз у првом дијелу славивши на Алијанц Арени 3:1 (2:0).

Блистао је двоструки стрелац Корентин Толисо, док је једини гол за госте дјело Килијана Мбапеа.

Истовремено, Андерлехт је славио на гостовању Селтику у Глазгову, али минималан тријумф није био довољан барем за пролаз у Лигу Европе.