Јуве славио на Олд Трафорду, Реал једва против Плзењам

Б92

Фудбалери Јувентуса, Реала, Манчестер ситија, Роме и Ајакса остварили су побједе у трећем колу Лиге шампиона.

У дербију вечери Јувентус је на повратку Кристијана Роналда на Олд Трафорд савладао Манчестер јунајтед 1:0, голом Паула Дибале.

Реал је послије доста муке побједио Викторију Плзењ 2:1, али је испраћен звиждуцима са трибина Сантјаго Бернабеуа.

Ајакс је голом у 92. минуту забиљежио огромну победу над Бенфиком, док су убједљиви били Манчестер сити против Шахтјора и Рома против ЦСКА са по 3:0.

Меч вечери ипак је одигран на Рајн-Некар Арени гдје су Хофенхајм и Олимпик Лион послије два преокрета ремизирали 3:3.

Мазрауи јунак Амстердама у 92. минуту

Након што је Бајерн славио у Атини, Ајакс и Бенфика су играли битан меч у Амстердаму.

Улог је био велики што је и утицало на опрезну игру два тима, али се нису либили да запрете голу ривала.

Током 90 минута видјели смо 32 шута, а посебно су расположени били "копљаници" који су "одапели" десет пута ка голо Португалаца.

Међутим, гости су одолијевали и стигли на корак од великог бода, али нису издржали до краја.

У 92. минуту након неколико одбитака шут Нусаира Мазрауија са ивице казненог простора погађа једног играча Бенфике и вара голмана, за велико славље Ајакса.

Ајакс се тако задржао на деоби првог мјеста у групи са Бајерном, те стекао четири бода више од Бенфике, уочи гостовања у Лисабону.

Група Е:
Ајакс – Бенфика 1:0 (0:0)
Мазрауи 90+2
АЕК – Бајерн 0:2 (0:0)

Спектакл са шест голова по мјери Ситија

Меч вечери одигран је на Рајн-Некар арени гдје су послије два преокрета Хофенхајм и Лион ремизирали у голеади.

Голеаду је отворио Траоре који је искористио кикс капитена домаћег тима Војта и донио вођство Лиону у 27. минуту.

Пет минута касније Крамарић поравнава, а исти играч преокреће на 2:1 у другом минуту другог полувремена.

Пола сата прије краја Ндонбелу доноси ново изједначење резултата, да би осам минута касније сјајни Депај погодио за други преокрет.

У надокнади времена Војт промашује зицер, али само минут касније Жеолинтон из сумњиве ситуације доноси бод Хофенхајму.

Овај реми искористио је Манчестер сити убједљивом победом у Харкову над Шахтјором. "Грађани" су од старта "газили" домаћина и повели преко Давида Силве у 30. минуту.

Меч је био ријешен само пет минута касније голом Лапорта послије корнера, да би тачку ставио сјајни Бернардо Силва 20 минута прије краја.

Сити је преузео вођство уочи дуел са Шахтјором у Манчестеру.

Група Ф:
Хофенхајм – Лион 3:3 (1:1)
Крамарић 33, 47, Жеолинтон 90+2 – Траоре 27, Ндомбелу 59, Депај 67
Шахтјор – М. Сити 0:3 (0:2)
Силва 30, Лапорт 35, Б. Силва 71

Маестрални Џеко, ужасни Реал

Очекивала се лагана и убедљива побједа битна за раст самопоуздања, али је тријумф над Викторијом само потврдио очајну ситуацију у којој је Реал.

Сјајно је кренуло, Карим Бензема је већ у 11. минуту затресао мрежу Чеха и окончао свој пост који је трајао осам утакмица.

Међутим, брзо је Реал погубио конце и почео да личи на тим који се мучи већ недјељама, а то је нејака Викторија користила и опасним контрама пријетила Навасу.

Да је био у питању бар мало квалитетнији тим, нема сумње да би Реал примио неколико голова, али је имао и доста среће.

Ипак, у 55. минуту Марсело после сјајне асистенције Бејла доноси 2:0 и најављује миран крај сусрета. Међутим, то се није десило.

Викторија је наставила да пријети и 11 минута прије краја заслужено стигла до гола преко Хросовског.

Реал је контролисао меч до завршнице када се повредио Марсело па је домаћин остао са десеторицом, јер је Лопетеги искористио све измјене.

Ипак, првак Европе одолијева и стиже до друге побједе у групи.

Исти учинак има и Рома након лаганих 3:0 над ЦСКА. Блистао је Един Џеко са два гола послије сјајних акција саиграча, а реванширао им се асистенцијом, тачније Џенгизу Ундеру.

Група Г:
Рома – ЦСКА 3:0 (2:0)
Џеко 30, 43, Ундер 50
Реал – Викторија 2:1 (1:0)
Бензема 11, Марсело 55 – Хросовски 79

Мурињу се тресе клупа

Derби вечери није оправдао очекивања, али је донио узбудљив меч на Олд Трафорду.

Од старта сусрета било је јасно да ће Јувентус да води главну ријеч, а након апсолутне контроле у првих 15 минута, у 17. стиже и до вођства.

Роналдо је пробио по десној страни и убацио лопту у петерац, Смолинг интервенише испред Квадрада, али се лопта добија до Дибале који лако матира Де Хеу.

Услиједила је доминација "Старе даме" и немоћ Јунајтеда који је у игри одржавао сјајни голман Давид де Хеа.

Скинуо је неколико лопти играчима Јувентуса, а посебно се истакао средином другог полувремена импресивном парадом након снажног шута Роналда у десне рашље.

Десетак минута прије краја Пол Погба замало поравнава, али није имао среће, погодио је стативу. Јувентус до краја одолијева и односи сва три бода са Олд Трафорда.

На срећу Јунајтеда у другом мечу групе било је нерешено, па су "Ђаволи" и даље у доброј позицији у борби за осмину финала.