Juve dobio Real, prokletstvo traje?

B92

Fudbaleri Juventusa savladali su Real Madrid u prvom meču prvog polufinalnog para Lige šampiona – 2:1 (1:1).

Drugi polufinalni duel na programu je u srijedu u tradicionalnom terminu u Kataloniji, kada na Barseloninom Nou Kampu gostuje minhenski Bajern.

Duel pred 41.000 navijača na 'Juventus Areni' u Torinu riješio je Karlos Teves iz penala u 58. minutu. Prethodno je Alvaro Morata, inače dijete Reala, doveo domaćina u vođstvo već u osmom minutu, ali je Kristijano Ronaldo 19 minuta kasnije poravnao rezultat.

U posljednjih devet navarata kada je madridski Real gostovao Juventusu u Torinu zabilježio je samo jednu pobjedu, dok aktuelni šampion Evrope u čak sedam uzastopnih duela nokaut faze, od sredine osamedesetih, nije slavio protiv Italijana – tri puta je upravo Juventus bio uspješniji, dva puta Milan i po jednom Roma i Torino.

S druge strane, Masimilijano Alegriju se isplatio agresivniji i ofanzivniji pristup, pošto su njegovi momci odigrali sjajan meč, iako dobar dieo javnosti nije dovodio pobjedu gostiju u pitanje. Ključnu ulogu odigrao je maestralni Karlos Teves – najprije je njegov šut doveo do prvog pogotka, zatim i nezaustavljivim trkom natjerao Danija Karvahala da ga obori, a onda hladnokrvno poslao loptu po sredini gola za delirijum u Torinu.

Drugi put u istoriji LŠ (uz sezonu 2012/13), otkad je 1992. godine promijenjen format, svi učesnici polufinalnih duela imaju barem po jednu titulu prvaka Evrope.

Revanš susreti na programu su slijedeće nedjelje, a veliko finale igra se u Berlinu šestog juna.