Junajted se provukao, Tošić tragičar Bešiktaša

Fudbaleri Mančester Junajteda, Ajaksa, Liona i Selte plasirali su se u polufinale Lige Evrope, nakon dramatičnih revanš mečeva.

"Crveni đavoli" su eliminisali Anderleht pobjedom sa 2:1, golom Markusa Rašforda u 107. minutu, ali su zbog povrede ostali bez Zlatana Ibrahimovića.

Domaćin je poveo već u desetom preko Mhitarjana, gosti poravnavaju u 32. golom Hanija uz dosta sreće, da bi se u nastavku ispromašivale obije ekipe, a šansu da utiša Old Traford propustio je i Ivan Obradović.

Šalke je sa 2:0 u regularnih 90 izborio dodatnih 30 minuta protiv Ajaksa, koji je u 80. ostao sa desetoricom igrača. Domaćin stiže i do 3:0, golman Farman ga vanzemaljskom igrom ga održava u igri, ali Holanđani sa dva gola u posljednjih deset minuta, Junesovim u 120, zasluženo prolaze dalje.

Posljednji je riješen meč u Istanbulu, gdje je Bešiktaš sa 2:1 izborio produžetke protiv Liona, a tačka je stavljena nakon još dramatičnijih penala. Poslije osam serija tragičari turskog kluba bili su Srbin Duško Tošić i Hrvat Matej Mitrović, čije promašaje koristi Gonalon i odvodi Francuze dalje.

Prva se dalje plasirala Selta, koja je remizirala 1:1 u Genku, a dalje je prošla pobjedom od 4:2 u prvom meču na svom terenu u Vigu.