Јунајтед се провукао, Тошић трагичар Бешикташа

Б92

Фудбалери Манчестер Јунајтеда, Ајакса, Лиона и Селте пласирали су се у полуфинале Лиге Европе, након драматичних реванш мечева.

"Црвени ђаволи" су елиминисали Андерлехт побjедом са 2:1, голом Маркуса Рашфорда у 107. минуту, али су због повреде остали без Златана Ибрахимовића.

Домаћин је повео већ у десетом преко Мхитарјана, гости поравнавају у 32. голом Ханија уз доста среће, да би се у наставку испромашивале обије екипе, а шансу да утиша Олд Трафорд пропустио је и Иван Обрадовић.

Шалке је са 2:0 у регуларних 90 изборио додатних 30 минута против Ајакса, који је у 80. остао са десеторицом играча. Домаћин стиже и до 3:0, голман Фарман га ванземаљском игром га одржава у игри, али Холанђани са два гола у посљедњих десет минута, Јунесовим у 120, заслужено пролазе даље.

Посљедњи је ријешен меч у Истанбулу, гдје је Бешикташ са 2:1 изборио продужетке против Лиона, а тачка је стављена након још драматичнијих пенала. Послије осам серија трагичари турског клуба били су Србин Душко Тошић и Хрват Матеј Митровић, чије промашаје користи Гоналон и одводи Французе даље.

Прва се даље пласирала Селта, која је ремизирала 1:1 у Генку, а даље је прошла побједом од 4:2 у првом мечу на свом терену у Вигу.