Fetel pobjedio u Bahreinu ispred Botasa i Hamiltona

Tanjug

Bahrein - Vozač Ferarija Nemac Sebastijan Fetel pobjedio je danas na trci Formule jedan za Veliku nagradu Bahreina.

Fetelu, koji je krenuo sa pol pozicije, ovo je drugi trijumf u sezoni, pošto je slavio i na premijeri u Melburnu.

Drugo mjesto osvojio je Finac iz Mercedesa Valteri Botas, dok je treći kroz cilj prošao aktuelni svjetski šampion Britanac Luis Hamilton, takođe iz Mercedesa.

Trku je obilježio mali incident u kojem je drugi vozač Ferarija, Finac Kimi Raikonen, prilikom izlaska iz boksa zbog promjene guma, udario bolidom jednog od mehaničara i morao je da odustane.

Još u početnim krugovima trke odustao je dvojac Red Bula Maks Ferštapen - Danijel Rikardo, a bodove su osvojili još Pjer Gasli, Kevin Magnusen, Niko Hulkenberg, Fernando Alonso, Štofel Vandorn, Markus Erikson i Esteban Okon.

Fetel vodi u generalnom poretku sa maksimalnih 50 bodova, ispred Hamiltona sa 33 i Botasa sa 22 boda.

Naredna trka vozi se za sedam dana u Šangaju, za Veliku nagradu Kine.