Екипа из Велике Обарске побиједила Славију у 24. колу Премијер лиге БиХ

Игор Станишић

Угљевик - Фудбалери Младости освојили су три велика бода у дуелу са Славијом, а побједу у 24. колу Премијер лиге БиХ донио им је Стефан Цицмил у 89. минуту.

Екипа из Велике Обарске тако је препустила “фењер” Звијезди из Градачца и задржала шансе да сачува премијерлигашки статус. Славија је повела у 61. минуту. Недим Оглечевић упутио је центаршут пред гол Младости, голман Милош Будаковић није на вријеме кренуо, а на правом мјесту нашао се Махир Карић и неодбрањиво лопту главом послао иза леђа голмана Обаршчана. Осам минута касније Младост је дошла до изједначења. Слободан ударац са неких двадесетак метара извео је Дарко Марковић, а лопта је прелетјела живи зид и завршила иза леђа немоћног голмана Славије Младена Лучића. Младост је до побједоносног поготка дошла у финишу утакмице. По лијевој страни уз корнер линију прошао је Драгиша Комарчевић те одиграо повратну лопту на коју је натрчао Цицмил и прецизним ударцем савладао Лучића.

Утакмица Травник - Олимпик на “Пироти” прекинута је у самој завршници. Код резултата 0:0, у 88. минуту, неколико домаћих навијача утрчало је на терен, обезбјеђење је брзо реаговало и групу хулигана извело са терена. Играчи су се повукли у свлачионице, а судија је одлучио да се меч настави, док су навијачи Травника морали да напусте стадион. Меч је завршен без голова.

Голом Крсте Велкоског у 11. минуту екипа Сарајева савладала је Широки Бријег у дербију овог кола и преузела лидерску позицију на табели управо од Широкобријежана. Сарајлије су на првом мјесту по броју бодова изједначене са Зрињским, којем је мало недостајало да се осамостали на челу. “Племићи” су водили против градског ривала Вележа од 18. минута голом Ибрахима Шкахића све до судијске надокнаде времена када је Иван Црнов шутирао, а Амир Зољ скренуо лопту у своју мрежу.

Резултати 24. кола

ЗВОРНИК: Дрина - Челик     0:1 (Селимовић 50)

ТРАВНИК: Травник - Олимпик 0:0

САРАЈЕВО: Сарајево - Широки Бријег (Велкоски 11)

УГЉЕВИК: Младост - Славија 2:1 (Марковић 69, Цицмил 89 - Карић 61)

МОСТАР: Вележ - Зрињски 1:1 (Шкахић 18 - Зољ аутогол 90+3)

БАЊАЛУКА: Борац - Радник 1:1 (Кољић 2 - Обрадовић 24)

ГРАДАЧАЦ: Звијезда - Жељезничар 1:2 (Стојанов 5 - Ђелмић 11, Б. Чолић 90)

Парови 25. кола

У 25. колу Премијер лиге БиХ које се игра у сриједу, 23. априла, састају се: ТУЗЛА: Слобода - Дрина, ВИТЕЗ: Витез - Звијезда, САРАЈЕВО: Жељезничар - Борац, БИЈЕЉИНА: Радник - Вележ, МОСТАР: Зрињски - Младост, ИСТОЧНО САРАЈЕВО: Славија - Сарајево, ШИРОКИ БРИЈЕГ: Широки Бријег - Травник, САРАЈЕВО: Олимпик - Челик.

Листа стријелаца

13 голова: Бајић (Жељезничар),

12 голова: Николић (Зрињски),

11 голова: Вагнер (Широки Бријег),

8 голова: Стокић (Борац), Кокот (Славија/Жељезничар), Пузигаћа (Сарајево), Стојанов (Звијезда),

7 голова: Филиповић (Дрина), Панџа (Олимпик), Велкоски (Сарајево)...