EP: Njemačka bolja od Poljske

Agencije

Fudbaleri Njemačke pobjedili su Poljsku sa 3:1 (2:1) u sedmom kolu D grupe kvalifikacija za EURO 2016.

U drugom meču grupe, Republika Irska je sa 4:0 pobjedila Gribraltar, a ranije u petak Gruzija je minimalnim rezultatom kod kuće pobjedila Skotsku.

Pobedu “pancerima“ u odličnom meču odigranom u Frankfurtu, donijeli su Tomas Miler i dvostruki strelac Gece, dok se u strelce u ekipi Poljske upisao Levandovski.

Miler je Nijemce u vođstvo doveo već u 12. minutu, pošto ga je proigrao Hektor sa lijeve strane, a fudbaler Bajerna mirno iz peterca loptu smjestio u bliži ugao. Sedam minuta kasnije Gece poslije solo-akcije udvostručuje prednost. Do kraja poluvremena Poljska je uspijela da unese neizvesnost u meč, jer je u 37. minutu mrežu protivnika zatresao Levandovski, poslije centaršuta Grosickog pogodiviši gol pored desne stative.

Konačan rezltat postavlja Gece u 82. minutu. Poslije udarca Milera, lopta se odbila od golmana, mlađi fudbaler Bajerna je to iskoristio za pobjedu svoje ekipe.

Njemačka je na prvom mestu na tabeli sa 16 bodova, poslije četiri uzastopne pobede. Poljska je druga sa dva boda manje.

Tri meča odigrana su okviru grupe F, Sjeverna Irska je pobjedom nad Farskim Ostrvima sa 3:1 preuzela čelo tabele, jer su Mađarska i Rumunija odigrale bez golova. Meč u Budmpiešti obilježili su i sukobi domaćih navijača sa policijom. Grupa navijača, okupljena da prati utakmicu na velikom ekranu, bacala je kamenje, metalne kante i dimne bombe na policiju, koja je bila primorana da upotrebi suzavac.

Finska je sa 1:0 pobjedila Grčku koja je ostala zakucana za dno tabele sa samo dva boda.